Young Person Wearing Hoodie Mockup

Černé oblečení zůstane černé díky kávě přidané do pračky

Černá barva je stále populární. Nosí ji mladí i starší. Je tomu tak proto, že má zeštíhlující efekt, dobře se kombinuje s ostatními barvami a je praktická. Někdo nedá na černou vůbec dopustit a nosí jen černé oblečení. Aby takový oděv zůstal černý i po několikerém vyprání, je třeba mu věnovat patřičnou péči. Jak na to, aby vám černé oblečení nebledlo?

Černá káva to jistí

Kdo má doma v šatníku oděvy v černé barvě, ten ví, jak často se stane, že po každém vyprání je o něco bledší. To pochopitelně nikoho netěší. Existují samozřejmě prací prášky nebo gely určené výhradně pro černé oblečení, lze si ale pomoci i s domácími prostředky. Víte, že vám pomůže i silná černá káva?

Až budete příště prát černé oblečení, uvařte velkou porci pořádně silné černé kávy a nalijte ji v pračce do nádobky určené pro aviváž. Podobně jako káva funguje i černý čaj. Výhodou této metody je její ekologičnost a to, že nedráždí pokožku, jako to mohou dělat některé čisticí prostředky kupované v drogerii.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na skvrny na oblečení

Jestliže se na oblečení objevily skvrny, s nimi si poradí tableta acylpyrinu. Obvykle postačí, když jednu tabletu tohoto prášku proti horečce rozdrtíte a přidáte k prášku na praní. Je možné ho přidat i do vody, když prádlo budete prát v ruce. Acylpyrin se dobře v ní rozpustí a skvrny pod jeho vlivem zmizí.

Jak odstranit skvrny od potu

Na oblečení se v oblasti podpaží často vyskytují žluté skvrny od potu. Zde by vám měla pomoci citronová šťáva s jedlou sodou. Z obou přísad vytvoříte směs, tu nanesete na skvrnu na oblečení a necháte asi čtvrt hodiny působit. Pak oblečení vyperete běžným způsobem.

Stejně jako citron a soda funguje také tradiční ocet, který odstraňuje hlavně skvrny od krve či vína. I v tomto případě nalijete ocet na místo se skvrnou, necháte 15 minut působit a pak oblečení vyperete ručně nebo v automatické pračce.

Zdroj: https://airows.com/style/how-to-darken-faded-black-clothing-with-coffee