Young Woman With Acne Problem Color

Černé tečky trápí nejen mastnou pokožku. Díky jednoduché péči už se nemusí nikdy objevit

Snad každá žena na svém obličeji někdy našla tečné tečky. Jsou to jinými slovy ucpané póry plné přebytečného mazu, nečistot a také mrtvých kožních buněk. Mohou být otevřené, nebo uzavřené. Pokud jsou otevřené, oxidují, a tím vznikají černé malé skvrnky.

I když si myslíte, že máte čistou pleť, černé tečky se objeví

Je dobré pleti dopřávat pravidelný peeling. Můžete si ho připravit doma nebo zakoupit v obchodě. Bude záležet na typu vaší pleti, abyste jí naopak neublížili. Doma si můžete vyrobit masku s kyselinou salicylovou nebo glykolovou. Změkčí plet a odstraňování černých teček bude jednodušší.

Bude stačit 1/4 kostky droždí, kterou rozmačkejte a smíchejte s trochou vody. Nechte 10 minut stát a poté aplikujte na obličej. Po dvaceti minutách působení pleť opláchněte teplou vodou a tento peeling opakujte každé dva dny. Můžete také vyzkoušet pastu z pískavice a vody. Listy pískavice rozemelte, smíchejte s vodou, naneste na obličej a nechte působit celou noc. Ráno pleť důkladně omyjte.

Zdroj obrázku: Freepik

O černých tečkách koluje spousta mýtů

Nepoužívejte žádné agresivní peelingy nebo produkty s vyšším procentem alkoholu. Budete si možná myslet, že pleť vyčistí lépe, ale není tomu tak. Většinou jen odstraníte povrchový maz, ale černé tečky jako takové zůstanou. Černé tečky jsou většinou výsadou mastné pleti, ale i když jste suchý typ, mohou se objevit.

Dalším mýtem je, že sluneční paprsky mohou zmírnit tvorbu černých teček. Není to pravda, raději se vždy před procházkou namažte, alespoň obličej, krk a dekolt. Nepoužívejte přípravky na bázi alkoholu, který vysušuje. Taková pleť se bude víc mastit, což podpoří tvorbu černých teček. Vyzkoušejte přírodní kosmetiku, která bude k vaší pleti jemná, a nebudete se muset bát ani alergických reakcí. Důležitá je v tomto případě pravidelnost, aby vaše pokožka byla svěží a krásná po celý den.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-to-get-rid-of-blackheads