Čerstvé šťávy připraví organismus na všechny zimní výzvy. Dokonale nastartují imunitu i metabolismus

Podzim je ideální čas připravit tělo na nadcházející mrazivou zimu. Po létě si zaslouží očistu a zbavení se nežádoucích látek nasbíraných během grilovaček a večírků. Pomoci si můžete nejen potravinami, ale také šťávami z nich. Vyčistěte svá játra, ledviny a také další orgány, které jsou velmi zatížené. Jinak svou práci nebudou odvádět dobře a budete se cítit nemocně. Jaké šťávy jsou vhodné? Přinášíme několik receptů.

Čerstvě vymačkané šťávy jsou nejlepší pro detox

Abyste měli pokaždé po ruce vymačkanou šťávu, rozhodně stojí za to pořídit si odšťavňovač. Udělá veškerou práci za vás a vy jen do něj dáváte potraviny, které chcete mít při sobě a vypít. Šťáva by se měla lisovat za studena, protože jedině tak v ní zůstanou veškeré živiny, které tělo potřebuje. Není nutný žádný drahý odšťavňovač, bude stačit obyčejný, který bude fungovat. A už se pak můžete pustit do samotné výroby.

Šťávy, které budete pít, by měly mít vysokou nutriční hodnotu, aby byly tělu opravdu prospěšné. Vitamin C patří mezi nejoblíbenější vitaminy, které lidé využívají. Ručně připravené šťávy navíc neobsahují žádné konzervační látky ani chemii, takže jsou nejvhodnější. Ukážeme vám několik receptů, které můžete vyzkoušet. Díky ovoci a zelenině se budete cítit mnohem lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Z čeho si udělat kvalitní šťávu?

Před zimou má mnoho lidí chuť zhubnout. I takové šťávy existují, obsahují spoustu vitaminů a prvků, které nastartují metabolismus. Vyrobit si můžete koktejl ze 7–8 stonků celeru, 2 velkých jablek a jednoho citronu. Citron oloupejte, celer i ovoce umyjte. Poté nakrájejte na menší kousky, dejte do odšťavňovače a mixujte. Ještě před vypitím si můžete do koktejlu přidat olivový olej, který podpoří vstřebávání živin.

Další šťávou může být taková, která rozzáří pokožku. Můžete zkusit například mrkev, dvě jablka a polovinu citronu. Chuť si pak můžete upravit podle toho, jak ji máte rádi. Na zlepšení imunity pak můžete zkusit například červenou řepu, mrkev, jablko, citron, kapustu, česnek nebo kořen zázvoru. Je to kombinace, která imunitu nastartuje, a můžete tím začít první chladné dny.

Zdroj: https://www.modernhoney.com/healthy-juice-cleanse-recipes/