Červený pruh na kůži vyvolává obavy. Podle některých předpovídá jistou smrt

Červený pruh na kůži – setkali jste se s ním? Je to lymfangitida v oblasti kůže, která může mít hned několik příčin. V takovém případě je nutné zajistit léčbu co nejdříve, abyste se červeného pruhu zbavili. Možná se setkáte s názorem, že pokud se tento pruh bude vyskytovat blízko srdce, může to znamenat smrt. Je to ale pravda?

Co je to vlastně červený pruh?

Červený pruh je jen hovorový výraz. Odborně se jedná o zánět lymfatických cév. Je nutné včas nasadit léčbu. Lymfatický systém každého z nás se skládá nejen z lymfatických uzlin, ale také cév, kterými musí lymfa proudit. Určitě už jste slyšeli o tom, že je v některých případech nutné rozproudit lymfatický systém, abyste se zbavili určitých zdravotních problémů.

Drobné cévy se ale mohou zanítit, a tím pádem vznikne červený proužek, který znamená zanícené lymfatické cévy. Jaké jsou nejčastější příčiny tohoto problému? Většinou jsou to bakterie, které se do našeho těla dostanou prostřednictvím řezné rány nebo kožního abscesu. U většiny lidí se bude jednat o streptokoka, jednu z nejčastějších bakterií.

Zdroj obrázku: Freepik

Červený pruh na kůži vás nemusí ohrozit

V některých případech může červený pruh znamenat přicházející rakovinu prsu, žaludku nebo plic. Kromě červeného pruhu se také může objevit silný otok nebo bolest v místě, kde jsou cévy zanícené. Zároveň poznáte problém podle toho, že ztratíte chuť k jídlu – nemocní lidé velmi málo konzumují pokrmy. Jak je to ale s tvrzením, že tento pruh znamená rychlou smrt?

Není tomu tak. Je sice pravda, že pokud je červený pruh blízko u srdce, může ho bakterie snadněji napadnout. Musela by se ale dostat přímo do srdečního svalu a to se nestane během chvilky. Pokud tak navštívíte s tímto problémem lékaře včas, úplně se vyléčíte. Navíc rychle pozná, jestli se jedná právě o toto onemocnění, může vás poslat na ultrazvuk nebo další vyšetření.

Zdroj: https://pressbooks.uwf.edu/medicalterminology/chapter/lymphatic-and-immune-systems/