Holandsko

Cestujte a poznávejte

Většina z nás má ve zvyku volit si za cíle svých cest co nejvzdálenější země, mnohdy ale zapomínáme, že nemusíme jezdit tisíce kilometrů daleko, abychom viděli něco zajímavého. Typickým příkladem jednoho z takových míst je Holandsko. Pro většinu je pouze přestupní stanicí při cestování, přesto si zaslouží pozornost samo o sobě. Navíc není až tak vzdálené, aby se zde nedal prožít příjemný prodloužený víkend. Holandsko, potažmo jeho hlavní město Amsterodam, nabízí mnoho zajímavých míst, které se mohou stát cílem vašich cest a o mnoha z nich se ani neví.

Duch minulosti v Holandsku

Jedním z nich je například Dům Anny Frankové, který patří mezi největší lákadla Amsterodamu. Pokud jej budete chtít navštívit, pak se připravte na dlouhé fronty, které ovšem za to čekání rozhodně stojí. Nejedná se o rodný dům, jak byste se mohli mylně domnívat, ale o dům, ve kterém se Anna se svojí rodinou ukrývala po útěku z Německa. Pokud půjdete po ulici, asi vás tato budova na první pohled ničím nezaujme, ale přesto se jedná o jednu ze staveb s největším příběhem. Pokud budete chtít pátrat po osudech dalších historických postav, pak byste neměli minout ani dům malíře Rembrandta van Rijna. Dovolená Holandsko je jasným cílem pro každého, kdo chce strávit pár dnů v obklopení jedinečných osudů. Jestliže si však více potrpíte na krásy přírody, pak by vás mohl oslovit eurovíkend Irsko.

Objevte kouzelnou přírodu Irska

Irsko je zemí, jehož synonymem je nádherná příroda. Právě ta je největším lákadlem a mnoho turistů se sem vrací právě aby mohli obdivovat její jedinečnost. I Irské hlavní město však nabízí mnoho k vidění. Dublin po Veroně druhým nejvyhledávanějším městem všech zamilovaných, v tamějším kostele jsou uloženy ostatky sv. Valentýna a za pozornost stojí také katedrála sv. Patrika, patrona Irska, díky němuž se v této zemi rozšířilo křesťanství. Holandsko i Irsko jsou země, ve kterých můžete prožít jedinečné chvíle, nejsou však ani zdaleka jediné. Zkuste se podívat na stránky www.firmanazazitky.cz/kam-na-dovolenou/ a třeba najdete i další místa či města, která vás osloví.