Chcete být šťastnější a zdravější? Pořiďte si domů kočku!

By: Kevin Dooley

Přemýšlíte o tom, jaké zvíře si domů pořídit? Pořiďte si kočku a proč právě kočku? Toto chlupaté stvoření vám dá radost, pomazlí se s vámi, pohraje si, kdykoliv budete mít nějaký problém a budete smutní, tak se máte ke komu přitulit a to vám dodá příjemný pocit.

Zvíře vás udělá šťastnějšími a klidnějšími. Výhoda majitelů koček oproti majitelům psů je značná. Kočky nemusíte venčit. Pokud tedy řešíte to, jestli si ráno přivstat, nebo raději déle spát a nemuset jít se svým mazlíčkem ven, tak máte jasně vyhráno. Kočičce stačí domácí WC a vy máte po starostech. Jediné, co budete muset, je WC po kočičce čistit, ale to rozhodně nezabere tolik času, jako venčení psa.

Lidé, kteří mají doma kočičku, jsou chytřejší, často jsou to lidé vzdělanější, s vyšším IQ. Pokud více pracujete, pořídíte si kočku. Pokud máte na zvířátko mnohem více času, pak se rozhodnete pro psa. Mluvím samozřejmě o těch lidech, kteří opravdu domácího mazlíčka doma chtějí mít.

Jestliže vás trápí psychická porucha a trápí vás pocit samoty, tak tíhnete ke kočce, protože se v její přítomnosti cítíte lépe. Díky kočičkám se cítíte vyrovnaněji a klidnější. Ženy mají rády muže, kteří doma mají kočku, muž se totiž tímto pro ně stává přitažlivější, protože v něm vidí romantickou duši, se smyslem pro zodpovědnost.

Kočičky dokážou velmi lehce zbavit lidi stresu a proto se vedle nich cítíme šťastněji. Pokud jsme pak vyrovnanější po psychické stránce, tak to má dobrý vliv i na naše zdraví. Mazlení s kočičkou uklidňuje, zbaví nás úzkosti. Tato domácí zvířata si velmi dobře uvědomují to, kdo jim dává lásku a umějí ji velmi dobře oplácet.

Často kočka nahradí partnera lidem, kteří jsou osamocení a trápí je to. S kočkou se pak tolik sami necítí a je jim mnohem lépe. Pokud svou kočku někomu darujete, nebo jen dáte hlídat, tak vězte, že je schopna se k vám vrátit hned při první příležitosti, co to jen půjde.