Close Up Woman Driving Winter Season

Vyrobte si vlastní odmrazovač do auta. Námraza na oknech už vás trápit nebude

Zima se blíží rychlým tempem a tak je potřeba zajistit, aby vám auto v zimě nezamrzalo. Čelní sklo je pak potřeba rychle rozmrazit, protože možná nemáte čas nazbyt. Jestliže nechcete utrácet za chemické odmrazovače, vyplatí se vyrobit si vlastní. Jak na to vám poradíme z článku. Budete k tomu potřebovat pouze suroviny, které jsou snadno dostupné.

Vyzkoušejte recept na odmrazovač

Řidiči každou zimu bojují s tím, že potřebují rychle vyrazit do práce nebo na důležitou schůzku, ale musí čekat, až jim trochu rozmrzne nejen auto, ale hlavně čelní sklo. Jestliže chcete mít skvělý přípravek, můžete si ho vyrobit sami. Je to velmi snadné a už nebudete muset nikdy do obchodu. Vyzkoušejte tento trik a nebudete litovat.

Jestliže chcete sklo ochránit před zamrznutím, musíte ho nejdříve umýt. Nepoužívejte ale horkou vodu, ale také musíte čištění přizpůsobit podmínkám, které panují venku. Jestliže máte na oknech námrazu, musíte sklo vyčistit v garáži, kde je přijatelná teplota. Pokud bude venku svítit slunce, vyplatí se zase auto nechat na slunečních paprscích, protože sklo bude rychleji rozmrazené.

frozen-car-crystal
Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat při výrobě?

Budete potřebovat tři sklenice lihového octa, sklenici vlažné vody, hadřík z mikrovlákna, ručníky a kbelík. A jak si vyrobit domácí čistič? Až budete mít okna čistá, nalijte do misky nebo kbelíku ocet a vodu. Zamíchejte a do směsi namočte hadřík, který vyždímejte. Nakonec otřete skla auta, a to jak zvenku, tak i zevnitř. Postupně tak můžete otřít všechna skla na auta a nezapomeňte ani na zrcátka.

Postup pak můžete opakovat, dokud nebudete mít jistotu, že skla jsou ošetřena. Můžete si připravit také směs, která bude s alkoholem. Připravte si lahvičku s rozprašovačem, nalijete do 1/3 vodou a poté doplňte izopropylalkoholem. Nastříkejte směs na okna a uvidíte, že led se rychle rozpustí.

Zdroj: https://www.tiresplus.com/blog/maintenance/make-windshield-defroster-spray/