Chemické barvy vlasy zbytečně zatěžují. Krásný odstín jim dodají i obyčejné věci z kuchyně

Spousta žen si musí nebo chce barvit vlasy, velká většina z nich už ale nechce používat chemické barvy z drogerie. Jsou totiž plné látek, které vlasy oslabují. Abyste se cítila krásná a upravená, nemusíte používat chemii. Jak ale chránit vlasy a zároveň si dopřát péči, kterou chcete? Barvení vlasů nemusí být věda, stačí jen vědět, jaké prostředky použít. Ukážeme, jak získat skvělou barvu pomocí toho, co najdete v kuchyni.

Jak získat barvu na vlasy přirozeným způsobem?

Jak získat barvu na vlasy, aniž byste musela do obchodu? Stačí sáhnout do kuchyně. Pomoci může například obyčejná cibule. Oloupejte ji a slupky zalijte litrem vody. Přiveďte k varu a nechte hodinu louhovat. Odvarem si pak vlasy opláchněte, zakryjte ručníkem nebo koupací čepicí a počkejte hodinu. Poté si vlasy umyjte. Měly by získat zlatohnědý nádech. Heřmánek se pak bude hodit na světlé vlasy nebo pro ty, kteří chtějí světlou barvu.

Květy heřmánku stačí zalít vodou, přivést k varu a nechat vychladnout. Přeceďte a v nálevu si pak umyjte vlasy. Nechte nálev deset minut působit a pak ho propláchněte jablečným octem. Ořechy se pak budou hodit k obarvení vlasů na kaštanově hnědou. Oloupejte 15–20 kousků zelených vlašských ořechů ze skořápek, zalijte horkou vodou a louhujte. Nálev pak naneste na vlasy kartáčem pramen po prameni. Nechte dvacet minut působit a opláchněte. Smyjte pak roztokem z vody a jablečného octa.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete něco výraznějšího? Použijte řepu nebo mrkev

Jestli chcete mít výraznější barvu, můžete k tomu použít zeleninu. Vhodné budou červená řepa a mrkev. Vymačkejte z nich šťávu, podle toho, jaký odstín chcete na vlasech mít. Pak už stačí šťávu nanést na suché vlasy a nechat působit celou hodinu. Po této době opláchněte vodou, a jestli chcete ještě tmavší odstín, musíte postup zopakovat.

Barvy, které si vytvoříte přírodními prostředky, budou mnohem jemnější. Navíc na vlasy nebudete používat žádnou chemii a tím pádem budou správně ošetřené. Každý týden byste pak měli barvicí kúru opakovat, aby byla barva pořád stejně viditelná.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/natural-hair-dye