Chemické barvy vlasy zbytečně zatěžují. Krásný odstín jim dodají i obyčejné věci z kuchyně

Spousta žen si musí nebo chce barvit vlasy, velká většina z nich už ale nechce používat chemické barvy z drogerie. Jsou totiž plné látek, které vlasy oslabují. Abyste se cítila krásná a upravená, nemusíte používat chemii. Jak ale chránit vlasy a zároveň si dopřát péči, kterou chcete? Barvení vlasů nemusí být věda, stačí jen vědět, jaké prostředky použít. Ukážeme, jak získat skvělou barvu pomocí toho, co najdete v kuchyni.

Jak získat barvu na vlasy přirozeným způsobem?

Jak získat barvu na vlasy, aniž byste musela do obchodu? Stačí sáhnout do kuchyně. Pomoci může například obyčejná cibule. Oloupejte ji a slupky zalijte litrem vody. Přiveďte k varu a nechte hodinu louhovat. Odvarem si pak vlasy opláchněte, zakryjte ručníkem nebo koupací čepicí a počkejte hodinu. Poté si vlasy umyjte. Měly by získat zlatohnědý nádech. Heřmánek se pak bude hodit na světlé vlasy nebo pro ty, kteří chtějí světlou barvu.

Čtěte také:  První pomoc při popáleninách: základní postup je jednoduchý a ihned uleví

Květy heřmánku stačí zalít vodou, přivést k varu a nechat vychladnout. Přeceďte a v nálevu si pak umyjte vlasy. Nechte nálev deset minut působit a pak ho propláchněte jablečným octem. Ořechy se pak budou hodit k obarvení vlasů na kaštanově hnědou. Oloupejte 15–20 kousků zelených vlašských ořechů ze skořápek, zalijte horkou vodou a louhujte. Nálev pak naneste na vlasy kartáčem pramen po prameni. Nechte dvacet minut působit a opláchněte. Smyjte pak roztokem z vody a jablečného octa.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete něco výraznějšího? Použijte řepu nebo mrkev

Jestli chcete mít výraznější barvu, můžete k tomu použít zeleninu. Vhodné budou červená řepa a mrkev. Vymačkejte z nich šťávu, podle toho, jaký odstín chcete na vlasech mít. Pak už stačí šťávu nanést na suché vlasy a nechat působit celou hodinu. Po této době opláchněte vodou, a jestli chcete ještě tmavší odstín, musíte postup zopakovat.

Čtěte také:  Čtení u dětí podpoří psaní rukou. Tyto dvě dovednosti spolu souvisí víc, než se zdá

Barvy, které si vytvoříte přírodními prostředky, budou mnohem jemnější. Navíc na vlasy nebudete používat žádnou chemii a tím pádem budou správně ošetřené. Každý týden byste pak měli barvicí kúru opakovat, aby byla barva pořád stejně viditelná.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/natural-hair-dye