Chia 5416921 1920

Chia pudink s kokosovým mlékem: Sladký dezert vhodný i při dietě

Sbíhají se vám sliny, jen když slyšíte tento název? Rozhodně vyzkoušejte tuto pochoutku, která nebude pouze vynikající, ale také přínosná pro vaše zdraví. Doplní vitamíny, minerály, ale také velmi důležité omega-3. A co je nejlepší? Tuto dobrotu si můžete užívat, i když chcete zhubnout. Pudink si můžete dopřát jako bohatou snídani, svačinu či dezert po obědě. 

Chia semínka

Chia jsou takové malé černé semínka, které na sebe vážou tekutinu a stává se z nich takzvané želé. Proto jsou vhodné i pro přípravu pudinku bez zbytečných škrobů a jiných zahušťovadel. Obsahují velké množství plnohodnotných živin, jako jsou vitamíny: A, B, C, D, E a K. Také spoustu minerálů: vápník, draslík, železo, zinek, hořčík, bór a fosfor. Chia semínka jsou opravdovým zázrakem přírody. Pochází z rostliny šalvěje hispánské a obsahují až 5x více vápníku než kravské mléko. To jsou pozoruhodné vlastnosti takto malých semínek, viďte.  

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kokosové mléko

Takové mléko je velmi zdravé. Pomůže člověku při léčbě anémie, sníží vysoký krevní tlak, dokonce podpoří hubnutí, srovná hladinu cukru v krvi a mnoho dalších výhod, které budou pro tělo přínosem. Obsahuje železo, hořčík, měď, mangan, zinek, selen, draslík. Mezi vitamíny zde převažují B, C, E a K. Zlepší trávení a bude vhodné pro lidi, kteří trpí alergií na laktózu. Cu bude potřeba pro přípravu tohoto lahodného pudinku?

Suroviny

  • snítka tymiánu 1 ks
  • mango 1 ks
  • jahody 200 gramů
  • cukr 6é gramů – možno méně
  • kokosové mléko 2 šálky
  • chia semínka ½ šálku 
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zahřívejte kokosové mléko, jakmile je horké, přidejte cukr. Nyní mléko vylijte na chia semínka a míchejte. Míchat můžete metličkou, lžičkou, vidličkou, jednoduše čemu dáte přednost. Jakmile směs začne houstnout, přestaňte míchat. Takto připravené mléko nechte vychladnout a mezi tím si připravte jahody: umyjte je, nakrájejte na malé kousky. To stejné udělejte s mangem. Poté ovoce pokapte limetkovou šťávou. Do skleničky na dno nalijte přibližně centimetr pudinku, poté naskládejte jahody, poté opět pudink, mango, pudink, jahody a poslední vrstva by měla být pudink. Vrch ozdobte citronovým tymiánem. Přejeme dobrou chuť.