Chia

Chia semínka

683440 / Pixabay

Možná už jste o nich slyšeli a možná také ještě ne. Chia semínka pochází z Mexika a Guatemaly a jsou velmi oblíbená pro své výjimečné vlastnosti, kterými se mohou pochlubit. Proto, že jsou tak výjimečné, přidávají se téměř všude a to nejen do potravin, ale i do léčiv. Velmi oceníte tato semínka i tehdy, pokud se budete snažit zredukovat svou váhu, protože v tomto případě jsou semínka velice dobrým doplňkem k tomu, abyste dokázali zhubnout. Semínka totiž naboptnají a zaplní váš žaludek a u vás tak nebude zřejmý pocit hladu. To však není zdaleka to jediné, proč se semínka kupují a proč je užíváme.

Chia semínka mají velmi pozitivní vliv na funkci ledvin, ale také na funkci jater, plic a žlučníku. Pokud vám paměť neslouží tak, jak by měla, tak i zde je dobré sáhnout po kvalitním produktu, o kterém zde píšeme. Zkvalitní vám totiž velmi znatelně vaši paměť. Mají hojivé a protizánětlivé účinky, což je další plus a důvod, proč tyto semínka doma mít. Velmi pozitivní vliv mají na srdce, cévy, buněčné stěny, nervy a imunitu. Jsou skutečně všestranným pomocníkem, který by měl užívat každý z nás, pokud touží po dobrém zdraví, kondici a také dobré postavě.

Další pozitivum je to, že snižuje riziko vzniku diabetu 2. stupně, pak také snižuje hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi. Dále pak svým složením pomáhá předcházet vzniku Alzheimerovy choroby a jsou také významnými antioxidanty. Proto jsou jak ve světě, tak i u nás tolik oblíbené. Je mnoho receptů a možností, co se dá ze semínek vyrobit, kam je přidat a jak z nich připravit chutnou stravu. Semínka se dají jíst i samotná. Tato malá semínka dokážou organismus zasytit na celé hodiny, a tak jsou velmi vhodné tehdy, pokud potřebujete zhubnout a snížit vaši váhu. Určitě je zařaďte do svého jídelníčku i vy. Pro své zdraví uděláte jedině dobře.