Container Vinegar Wooden Background

Chlupů na oblečení se zbavíme vlhčenými ubrousky nebo octem

Čisté a voňavé prádlo je vizitkou každé hospodyňky. Občas je ale výsledku těžké docílit, a to obzvlášť pokud jste majiteli domácích mazlíčků. Čtyřnohý kamarád sice dělá radost, ale také po sobě zanechává spoustu stop, a to i některé ve formě vypadané srsti na oblečení. Jak chlupy vyprat? Obejdete se i bez předražených prostředků. Zkuste přidat produkt běžný v každé domácnosti.

Vlhčené ubrousky na pomoc od nezbedných chlupů

Vlhčené ubrousky v domácnosti často používáme, ať už pro hygienu, nebo úklid. I na praní se nám ale můžou hodit. Stačí jeden takový vložit do pračky. Bude na chlupy působit jako magnet a nabalí se na něj. Z oblečení tak kompletně zmizí. Tento trik je nejlepší na tmavé prádlo, u kterého nejsou problémem pouze chlupy, ale i vlasy či drobná smítka, které má doma každý.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dalšího do pračky přidat

Do pračky ovšem nemusíte přidávat pouze vlhčený ubrousek. Naopak je daleko více domácích pomocníků, kteří spolehlivě nahradí ty nejdražší prací prostředky z obchodu. Do bubnu můžete přidat i starý známý ocet. I když se mu většina z nás kvůli jeho specifické vůni vyhýbá, není to vůbec třeba. Stačí zkombinovat jednu odměrku prášku dohromady s jednou odměrkou octa. Tuto směs pak dejte klasicky do bubnu či klidně do dávkovače na prací prášek. Tato směs má zaručené výsledky. Nejenže bude oblečení jako nové, ale ocet zároveň působí jako dezinfekce, tudíž bude oblečení čisté opravdu až do hloubky a není šance, že by v něm přežily jakékoli viry. Také pomůže při zvýraznění barvy a posílení odolnosti samotné tkaniny.

Blahodárné účinky octa zapůsobí navíc i na samotný spotřebič. Ocet funguje jako prevence vodního kamene a dalších usazenin, popřípadě odstraňuje ty stávající. I samotnou pračku pak ocet vydezinfikuje. Je tak dobré ho čas od času použít, ať už na prádlo, či samostatně.

Zdroj: https://www.k9ofmine.com/get-dog-hair-off-clothes-washer-dryer/