Three Chihuahua Dogs Sofa

Chlupy domácích mazlíčků jsou snad všude. Zbavte se jich snadno pomocí šikovných triků

Všichni majitelé psů a koček ví, že zvířecí chlupy jsou v domácnosti velkým problémem, který lze jen těžko odstranit. Chlupy zůstávají na nábytku, oblečení i kobercích během celého roku. Dnes si představíme několik osvědčených metod, díky kterým se jich snadno a rychle zbavíte. Budete mít dokonale čistý domov a nebudete se muset potýkat s tímto nepříjemným problémem.

Jednoduché metody pro čistý domov bez chlupů

Prvním ze způsobů, které můžete ve svém domově vyzkoušet, je použití obyčejné houbičky. Navlhčete houbu vodou s trochou glycerinu nebo čistého alkoholu a přejeďte s houbičkou přes nábytek a všechna místa, kde zůstaly zvířecí chlupy a kde je mít nechcete. Pokud si nechcete ničit houbičku na mytí nádobí, můžete vyzkoušet další trik.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte jednorázové kapesníky a nastříkejte je lakem na vlasy. Poté je můžete použít na otření pohovky nebo koberce. Jakmile lak zcela zaschne, musíte kapesník nastříkat opět nebo použít zcela nový kapesník. Opět jde o velmi jednoduchý trik, ke kterému potřebujete jen předměty, které máte běžně v domácnosti, takže nemusíte nic extra kupovat a jde o velmi levné možnosti, jak se zbavit chlupů. To je největší výhoda těchto postupů, protože nemusíte nic shánět a nebude vás to stát žádné velké peníze.

Netradiční metody

Na další trik potřebujete kartáč na vlasy a staré punčocháče. Kartáč vložte do punčocháčů a poté s ním jemně přejeďte přes nábytek nebo čalounění na pohovce. Vyzkoušet také můžete gumové rukavice. Pokud je běžně používáte při úklidu, bude se pro vás jednat o velmi jednoduchou metodu. Nasaďte si na ruku gumovou rukavici, navlhčete ji vodou a přejeďte s ní přes jakýkoli povrch pokrytý chlupy, včetně nábytku nebo oblečení. Osvědčeným pomocníkem je také lepicí páska, kterou aplikujte na nábytek a odtrhněte. Jakmile bude příliš plná, vezměte nový kousek a pokračujte.

Zdroj: https://www.homemadesimple.com/pet/how-to-remove-dog-hair-from-everywhere-a-cleaning-guide/