Woman Bathrobe Touches Skin Her Legs Applying Lotion Doing Body Skin Care Bathroom Spa Laser Epilation Depilation Closeup

Chodidla si zaslouží péči i v zimě. Domácí kúra udrží paty dokonale hladké až do léta

Popraskané paty jsou velmi častým problémem pro muže i ženy. Během zimy se tento problém ještě zvětšuje, protože neustále nosíme ponožky, teplé boty a o své nohy příliš nepečujeme. Pravidelná péče je ale jedinou možností, jak popraskané paty vyhnat ze svého života a nedovolit jim, aby se vrátily zpět. Poradíme vám domácí metody, které vám s nevzhlednými a bolestivými patami pomohou.

Hydratace je klíčová v každém ročním období

Každý odborník vám řekne, že nohy potřebují dostatek hydratace. Použít k tomu můžete hydratační krémy nebo balzámy na tvrdou pokožku. Nebojte se krémy nanášet i několikrát denně, a to hlavně během zimy. Chladné počasí, topení a neustálé nošení ponožek našim nohám neprospívají. Postačí vám obyčejný mastný krém, ale existují i produkty speciálně na paty.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte naplno namáčení nohou a med

Pro hydrataci a obnovu poškozené pokožky na patách můžete využít také koupele na chodidla. Postačí vám mýdlová voda, ale velmi efektivní jsou také solné koupele z epsomské nebo jiné soli. Po koupeli nezapomeňte nanést hydratační krém a vazelínu, která udrží vlhkost uvnitř nohy. Popraskané paty se díky tomu budou hojit mnohem rychleji.

Med je úžasným přírodním lékem, který můžete využít nejen při nachlazení. Na popraskané paty působí jako léčivý balzám, který pokožku uzavře a pomůže jí s hojením. Použít ho můžete také jako peeling po namočení pokožky nebo jako blahodárnou masku na paty, kterou necháte působit přes noc. Uvidíte, že vaše paty budou brzy krásné a hladké.

Kokosový olej vám nesmí v domácí lékárničce chybět

Tento produkt je dobrý téměř na všechno. Podporuje pružnost a hojení pokožky, můžete si s ním vybělit zuby, vařit i péct. Velkou výhodou kokosového oleje je, že udrží pokožku hydratovanou. Po namočení chodidel ho můžete využít místo hydratačního krému. Navíc má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, které vám pomohou ke krásným a zdravým patám.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-make-your-feet-soft/