Girl Gray Lingerie With Flower White Background Women S Health Idea

Chození bez kalhotek má spoustu výhod pro zdraví i pohodlí. Dobré je držet se několika pravidel

Okolo nošení spodního prádla se v poslední době vedou vášnivé diskuze. Některé ženy si nedokážou představit odchod z domu bez kalhotek, jiné ale považují nošení spodního prádla za nezdravé.

Výhody nenošení kalhotek

Pokud jde o zdraví, existují výhody i nevýhody chození bez kalhotek. Výhodou je nižší riziko vaginální mykózy, neboť bakterie a houby se lépe vyvíjejí v teplém a vlhkém prostředí. Méně pocení pak vede také ke snížení nepříjemného zápachu. Hlavní výhody nenošení kalhotek jsou tedy nižší riziko vzniku intimních onemocnění, lepší okysličování pokožky, produkce menšího množství hlenu a nižší riziko odření kůže.

U mužů je však nenošení spodního prádla poněkud jiné. Pro ně jsou výhodami nižší riziko podráždění pokožky intimních oblastí, lepší kvalita spermií, pozitivní vliv na plodnost, nižší riziko vzniku intimní infekce. Zejména v noci se nedoporučuje nošení spodního prádla. Větrání intimních oblastí během spánku vede k menšímu rozvoji bakterií.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody chození bez kalhotek

Bez ohledu na pohlaví však existují i ​​nevýhody nenošení spodního prádla. Riziko podráždění genitálií je vyšší, protože jsou vystaveny silným materiálům, jako například riflím. I pokud jde o intimní infekce, může se jejich riziko u někoho zvýšit. Tomu se však dá předcházet, když budeme nosit volné a vzdušné oblečení. Pokud nenosíte kalhotky, nedoporučuje se nošení upnutého oblečení.

Navzdory nepochybným výhodám se chození bez kalhotek může zdát jednoduše nepředstavitelné. Pro někoho to zase nemusí být pohodlné. Takže stojí za to pamatovat především na svoji vlastní pohodu. Většina lidí si zvolí lehké, jemné a vzdušné prádlo, ve kterém jim je pohodlně, a na noc si prostě spodní prádlo svléknou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/going-commando-men#overview