821 A Xs

Chraňte bezpečnost svých dětí s reflexní vestou

Reflexní prvky je nezbytné nosit při pohybu na silnici za snížené viditelnosti. Nejen kvůli riziku pokuty ze strany policejního příslušníka. Zvláště v zimních měsících, kdy děti chodí do školy i ze školy za tmy, se vyplatí dbát zvýšené opatrnosti. Výrobci dětského oblečení, batohů a obuvi na to myslí, proto se s reflexními prvky běžně setkáte i u zimních botiček, školních brašen a bund. Ještě více však ochráníte své dítě tím, že mu pořídíte kvalitní reflexní vestu.

Reflexní vesty pro děti

Školky a školy si na reflexních vestách velmi zakládají, využívají jich pro zvýšení bezpečnosti dětí při výletech mimo budovu školní instituce a na školách v přírodě. Jak vybrat dítěti vestu, která skýtá největší ochranu? Výstražná vesta z fluorescenčního materiálu musí mít kvalitní retroreflexní pásy zabezpečující dobrou viditelnost až na vzdálenost do 200 m. Kvalitní reflexní vesta pro děti tedy musí splňovat technickou normu ČSN EN 1150, která ukládá požadavky na optimální optické vlastnosti neprofesionálního výstražného oblečení. Vesty se vyrábí pro děti od dvou let věku v klasické oranžové a žluté barvě. Menší děti ocení zapínání vepředu nebo na boku. Větší využijí snadného navlékání přes hlavu. Seženete ji s pohádkovým obrázkem, dítě si pak snáze zvykne na její nošení.

Čeho se vyvarovat

Nevíte si rady, kde reflexní prvky a vesty sehnat? V obyčejném obchodě na ně nenarazíte, a pokud ano, buďte ostražití. Nakupovat reflexní oděvy s výstražnými prvky se vyplatí pouze od ověřených a specializovaných prodejců, protože některé levnější varianty mají menší svítivost, neochrání tedy dostatečně. Veselý obrázek je až na posledním místě při výběru vhodné reflexní vesty pro děti. Lepší je vesta bez dětského motivu než nekvalitní provedení. Myslete na zdraví a bezpečnost svých dětí, investujte do pořádných reflexních vest!