Bed 945881 1280

Chrápání ničí partnerské vztahy. Pomoc je snadná a na dosah ruky

Olivový olej ve vysoké kvalitě, tedy extra panenský, má dokonalé vlastnosti i obsah výživných látek. Dokáže snížit otok sliznice, možnou příčinu chrápání. Mimo to zvlhčuje suchý a podrážděný krk.

Obsah olivového oleje

Olivový olej je vysoce výživná potravina. Obsahuje značné množství vitamínu E a K, omega-3 a omega-6 kyselin, kyseliny olejové, antioxidantů a mnoha dalších pro tělo důležitých živin. Což ovšem není vše! Takový olivový olej má protizánětlivé účinky, bojuje proti mozkové mrtvici, chrání před kardiovaskulárním onemocněním, pomáhá v boji s Alzheimerovou chorobou a působí antibakteriálně. To je jistě velký výčet výhod, nemyslíte? A věděli jste, že olivový olej lze použít jako krém na tělo? Či na pleť? Chcete-li sledovat účinky tohoto oleje, musíte si ho dopřát každý den, a to dlouhou dobu. Také nemusíte mít strach, že přiberete nebo si vybudujete obezitu. Po olivovém oleji v takové míře se netloustne!

Zdroj obrázku: Pixabay

Způsoby použití

Níže si přečtěte, jak je možné užívat olivový olej, abyste zabránili nepříjemnému chrápání během noci. Říká se, že mnoho manželských párů rozdělí právě nepříjemné chrápání. Tak možná i vám obyčejný olivový olej zachrání manželství. Dopřejte si vy nebo váš protějšek těsně před spaním jednu čajovou lžičku olivového oleje. Dalším možným způsobem, jak si dopřát olivový olej každý den, je večeře. Využijte jednu lžíci olivového oleje například do salátu nebo si ho natřete na chleba místo másla. Takové jídlo snězte přibližně dvě hodiny před spaním. Vaše krční i nosní sliznice budou zklidněné a vám nebo vašemu protějšku se bude lépe spát.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/snoring/diagnosis-treatment/drc-20377701