Chytré ženy kupují tablety do myčky ve velkém. Znají trik, který jim ušetří hromadu práce

Tablety do myčky jsou primárně určené na mytí nádobí. To je jasné. Neznamená to ale, že je musíte používat jen do myčky nádobí. Jestli je chcete využít na maximum a usnadnit si údržbu domácnosti, můžete je použít také na vyčištění dřezu v kuchyni. Jestli ho nechcete zdlouhavě drhnout od nečistot a usazenin, měli byste využít šikovný trik s tabletou do myčky.

Jak fungují tablety do myčky?

Na trhu najdete tablety do myčky od nejrůznějších značek. Až je budete chtít použít při úklidu, měli byste myslet na fakt, že se v nich nenachází jen mycí látky. Jsou navržené tak, aby rozpouštěly tuk a zaschlé zbytky jídla. Navíc mají nádobí také vyleštit a změkčit vodu. Díky tomu předchází tvorbě vodního kamene a čištění dřezu i nádobí bude mnohem efektivnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistěte kuchyňský dřez pomocí tablety do myčky

Odstranění běžných nečistot ze dřezu není nic složitého a můžete to udělat po každém jeho použití. Každý den ovšem ve dřezu končí zbytky jídla a po nějaké době se objeví také usazeniny vodního kamene. Skvrny od kávy, čaje, vína nebo ovocné šťávy také nejsou žádnou výjimkou. Na první pohled je čištění složité, ale tableta do myčky vám může hodně pomoci.

Postup při čištění dřezu tímto způsobem je velmi jednoduchý. V první řadě odstraňte nečistoty z odpadu. Zajistěte odtok špuntem a vložte do dřezu jednu nebo dvě tablety do myčky. Naplňte dřez teplou vodou. Nechte tabletu působit několik hodin, ideálně přes noc. V noci jistě dřez nepoužíváte, takže vám nebude chybět. Ráno vodu vypusťte a otřete dřez měkkou houbou. To je všechno!

Proč v domácnosti používat tablety do myčky?

Jednoznačně si díky tabletám do myčky ušetříte zdlouhavé drhnutí kuchyňského dřezu. Díky této metodě už žádné čištění nebude potřeba. Dřez se vyčistí přes noc sám, takže budete muset vyvinout jen minimum úsilí. Navíc se vyhnete riziku poškrábání čistého povrchu. Poškození je časté při silném drhnutí, což se vám s touto metodou nestane.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/uses-for-dishwasher-tablets-23004450