Closeup Shot Person Lighting Cigarette

Cigaretový kouř v domácnosti zneutralizují citrusy, jedlá soda nebo káva

Domácnost kuřáků má v sobě typickou vůni, respektive spíše zápach. Pokud je někdo zvyklý kouřit doma, cigaretovým kouřem načichne prakticky všechno – bytový textil, sedací souprava, nábytek i oblečení. Proto je lepší ke kouření využívat venkovní prostory. Jestliže se chcete nepříjemného odéru zbavit, můžete vyzkoušet domácí prostředky, které vám k tomu pomohou.

Pomůže citrusové ovoce

Citrusové ovoce, jako je například citron, pomeranč, mandarinka nebo grapefruit, se vyznačuje krásnou vůní. Ta vyniká zejména po rozkrojení ovoce a dokáže provonět celou místnost. Toho lze využít právě k odstranění zápachu z cigaretového kouře v domácnosti.

Na talířek můžete položit nakrájené plátky citrusového ovoce. Může být i sušené. Lze ho přidat i do pračky, nejlépe sušenou kůru.

Vyzkoušejte dětský zásyp

Na odstranění cigaretového kouře je vhodné použít také dětský zásyp. Ten dobře pachy pohlcuje. Můžete ho nasypat na oblečení, případně na sedací soupravu, a nechat chvíli působit. Pak oblečení vyprášíte a sedací soupravu vysajete. Postup lze opakovat tak dlouho, až dosáhnete kýžené výsledku. Určitě se vyplatí tuto metodu do péče o domácnost zařadit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda to zachrání

O tom, že jedlá soda odstraňuje nejrůznější pachy, jste už možná slyšeli. Dává se například do ledničky, aby zde zápach neutralizovala. Lze ji ale využít i pro odstranění cigaretového kouře z čalouněného nábytku – gauče, křesel nebo sedací soupravy. Můžete ji použít také na bytový textil, jako jsou záclony a závěsy.

Postup je jednoduchý. Jedlou sodou posypete čalouněný nábytek nebo textilie a necháte působit hodinu až dvě. Pak zbytek jedlé sody pečlivě vysajete vysavačem. Bytový textil vyperete v automatické pračce.

Káva provoní celý byt

Když se vaří káva, její voňavé aroma se rozline po celém bytě. Toto je dobré si pamatovat, protože jí lze odstranit nepříjemný cigaretový kouř. Použijte obyčejná kávová zrna, která dejte do misky do jednotlivých místností v bytě. Káva bude pachy neutralizovat.

Zdroj: https://texashelp.tamu.edu/browse/disaster-recovery-information/restoring-your-home-belongings/how-to-remove-smoke-smell-from-a-home/