Čištění koupeny nemusí být nutné zlo, s těmito triky to půjde raz dva

Říká se, že koupelna je nejšpinavějším místem v domácnosti. Rozhodně s tím souhlasíme, protože do koupelny chodíme špinaví, odkládáme zde špinavé prádlo a jiné. Je třeba koupelnu udržovat v čistotě a uklizenou. Někdy je ale tato skutečnost složitá. Především tehdy, když je lidí v domácnosti více. Například takové kachličky u vany nebo sprchového koutu, které jsou věčně od vodního kamene kvůli kapkám vody. A co teprve toaleta a vana? Máme pro vás několik tipů, které vám usnadní práci při čištění koupelny. 

Kachličky

Pokud máte v koupelně matné kachličky, vyrobte si pastu z jedlé sody a mycího prostředku na nádobí. Proveďte tak v poměru jedna ku dvěma. Naneste směs na houbičku a umyjte požadovaná místa. Poté opláchněte vodou a utřete hadříkem z bavlny či mikrovlákna. Jako poslední zřeďte aviváž s trochou vody a naneste na hadřík, kterým utřete kachličky. Aviváž vytvoří na kachličkách film, po kterém budou chráněny před nevzhlednými kapičkami.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vana a sprcha

Na čištění vany, ale i sprchového koutu namíchejte vodu a ocet v poměru 1 : 1. Směs přelijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na povrchy – nechte působit 15 minut a poté opláchněte pomocí hadříku a čisté vody. Máte silné vrstvy na vodovodních bateriích od vodního kamene? Abyste strukturu materiálu nepoškodili, připravte si vatový tampon, který namočíte do octu a položíte ho na vápenatou usazeninu. Nechte působit přibližně půl hodiny až jednu hodinu a odstraňte. Povrch opláchněte vodou nebo použijte jemný kartáček pro odstranění. Pokud máte vodní kámen na sprchové hlavici, bude stačit, když použijete větší silnější igelitový pytlík nebo kýbl a nalijete do něj ocet s vodou v poměru 1 : 1. Nechte hodinu působit a poté otřete hadříkem. Aby se vám kapičky na dveřích od sprchy tolik neusazovaly, přetřete je naředěnou aviváží.

Zdroj obrázku: Pixabay

Toaleta 

Na vyčištění toalety smíchejte půl hrnku jedlé sody se třemi lžícemi octa a dvěma lžícemi tekutého pracího prostředku. Nyní naneste směs na kartáč od záchodu, vydrhněte mísu a nechte třicet minut působit. Poté znovu vydrhněte a spláchněte toaletu.