Čištění sprchy bude rychlejší a snazší díky domácím produktům

Udržovat sprchu čistou může být náročný úkol, ale nemusí to zahrnovat agresivní chemikálie nebo drahé čisticí prostředky. Existuje několik přírodních produktů, které dokážou sprchu účinně vyčistit a zanechají ji svěží.

Stačí vám jedlá soda, ocet, citron a sůl

Jedlá soda a ocet jsou dva nejúčinnější přírodní čisticí prostředky, které můžete najít. Jednoduše smíchejte stejné díly jedlé sody a vody, abyste vytvořili pastu. Naneste pastu na stěny sprchy a nechte ji působit asi 15 minut. Poté na pastu nastříkejte ocet a nechte směs několik minut probublávat. Vydrhněte stěny sprchy kartáčem či hrubou stranou houbičky a poté opláchněte vodou.

Citronová šťáva je přírodní dezinfekční prostředek a může pomoci odstranit skvrny a usazeniny ve sprše. Zanechává také svěží citrusovou vůni, díky které bude sprcha skvěle vonět.

Chcete-li použít tuto metodu, rozřízněte citron na polovinu a potřete rozříznutou stranou stěny sprchy. Druhou polovinu citronu vymačkejte a houbičkou naneste na všechna ostatní místa, kam jste se s polovinou celého citronu nedostali. Před opláchnutím vodou nechte citronovou šťávu několik minut působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Také obyčejná kuchyňská sůl představuje skvělý čisticí prostředek. Sůl je totiž přírodní abrazivní prostředek a může pomoci odstranit odolné skvrny ve sprše. V kombinaci s octem vytvoří silný čisticí roztok. Chcete-li použít sůl pro čištění sprchy, smíchejte stejné díly soli a octa, abyste vytvořili pastu. Naneste pastu na stěny sprchy a nechte ji působit asi 15 minut. Vydrhněte stěny houbičkou nebo kartáčem a poté opláchněte vodou.

Zkuste také tea tree olej pro krásnou vůni nebo peroxid na odolné skvrny

Tea tree olej je přírodní dezinfekční prostředek a pomáhá ničit bakterie a plísně ve sprše. Má také svěží vůni, díky které bude sprcha po úklidu krásně provoněná. Pro jeho použití stačí smíchat 10–20 kapek tea tree oleje s šálkem vody. Nastříkejte směs na stěny sprchy a nechte několik minut působit, než ji otřete čistým hadříkem.

Skvělým prostředkem pro sprchu je také peroxid. Peroxid vodíku je přírodní bělidlo a pomůže vám odstranit odolné skvrny a zabarvení ve sprše. Je to také skvělý dezinfekční prostředek ničící bakterie a plísně. Chcete-li použít tuto metodu, smíchejte stejné díly peroxidu vodíku a vody ve spreji. Nastříkejte směs na stěny sprchy a nechte ji několik minut působit, než ji otřete čistým hadříkem.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1148863/safest-way-clean-bathroom-surfaces