Čištění trouby nikdy nebylo jednodušší. Pár ingrediencí a trouba se jen blýská

Vnitřek trouby se rychle pokrývá těžko odstranitelným tukem. Postupem času může trouba začít rezivět, což je nejen nevzhledné a nehygienické, ale může to také vést k poškození. Bohužel ne všechny trouby jsou vybaveny funkcí samočištění. Jak odstranit tuk a rez z trouby? Jak použít hliníkovou fólii nebo dva citrony, abyste se bez námahy zbavili nečistot a rzi v troubě?

Čištění trouby sodou

Použijte k odstranění tuku a nečistot jedlou sodu. Stačí nanést na dno zařízení tenkou vrstvu sody, postříkat ji vodou a nechat několik hodin působit. Poté troubu vytřete měkkým hadříkem. Zbývající prvky trouby (stěny, rošt nebo dveře) se nejlépe omyjí sodou smíchanou s vodou (tak, aby se vytvořila konzistence pasty).

Čištění trouby octem

Vnitřek trouby se snadno vyčistí roztokem vody a octa (v poměru 1 : 1). Stačí nalít směs do rozprašovače, postříkat stěny trouby a otřít je měkkým hadříkem. Ocet dokonale odstraňuje tuk a nečistoty. Pro rychlejší odstranění zápachu z octa můžete troubu na chvilku zapnout.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čištění trouby citronem

Čištění trouby citronem je jedním z nejjednodušších způsobů. Ze dvou velkých citronů vymačkejte šťávu a nalijte ji do tepelně odolné misky. Tu vložte do trouby a nastavte zařízení na 250 °C. Po 30 minutách troubu vypněte, a když vychladne, vyjměte misku a vnitřek vymyjte vlhkým hadříkem.

Čištění trouby alobalem

Velmi špinavou troubu lze také vyčistit hliníkovou fólií. Stačí alobal zmačkat do velké koule, kterou vydrhnete zbytky tuku. Použijte buď zakoupený, či po domácku vyrobený čisticí prostředek. Nečistoty vydrhněte a vnitřek trouby poté důkladně otřete mokrým hadříkem.

Jak na čisté sklo?

Smíchejte 1 dcl octa, jedlou sodu a špetku soli. Poté, co prášek vyšumí, natřete směs na sklo a nechte 45 minut působit. Poté směs setřete a otřete sklo vodou. V případě, že nemáte jedlou sodu, použijte prášek do pečiva. Ten postačí smíchat s litrem teplé vody a vzniklou pastu nechat 30 minut působit.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/clean-your-oven-in-5-minutes