People Housework Housekeeping Concept Happy Woman With Bottle Spray Cleanser Cleaning Oven Home Kitchen

Čištění trouby usnadní šikovné tlačítko a přírodní prostředky z kuchyně

Čištění trouby může být velice nepříjemnou záležitostí, pokud jste ji nečistili delší dobu. A tak člověk odkládá, odkládá, dokud není trouba ve stavu, kdy opravdu potřebuje vyčistit. Věděli jste však, že se na dvířkách trouby nachází tlačítko, díky kterému bude čištění snazší? Nemusíte tak trávit dlouhé hodiny náročným čištěním a drhnutím.

Tajemné tlačítko

Tlačítko se nachází vedle dvířek trouby. Prostřednictvím tohoto tlačítka si ušetříte spoustu času. Pokud o něm slyšíte poprvé, tak vás jistě mile překvapí. Kdo ho zkusil, využívá ho stále. Bez tohoto tlačítka si mnozí již nedokážou představit údržbu trouby. Mastnota a špína vznikají tehdy, když nevěnujeme dostatečnou pozornost pravidelné údržbě trouby, zejména po jejím použití.

Použití

Nyní přejdeme k zmiňovaným dvířkám trouby, kde můžete využít tlačítko. Toto tlačítko by měla obsahovat většina nových spotřebičů. Stisknutí tlačítka vám umožní snadné vytáhnutí skla, takže nebudete muset nad ním klečet v nepohodlné pozici. Stačí stisknout toto tlačítko, naklonit háček ve spodní části dveří, odstranit horní pás a sklo otevřít.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak začít

Některé nové modely jsou vybaveny samočisticí funkcí, ale roli hraje také pravidelnost a četnost čištění. Před samotným zahájením čištění vyndejte rošty, kovové plechy a vše, co je dále uvnitř. Jestli se nachází na roštech těžko odstranitelné skvrny a spáleniny, vytvořte si směs z jedlé sody a vody, ve které je necháte namočit. Vnitřek trouby zas můžete očistit směsí vody a prášku do pečiva.

Domácí prostředky

K vyčištění trouby bez použití chemických prostředků potřebujete jedlou sodu nebo prášek do pečiva. Vytvořte si domácí pastu z vody a prášku do pečiva, aplikujte na nečistoty a nechte působit 12 hodin. Po uplynutí této doby umyjte troubu octem a vodou. Nakonec otřete vnitřní stranu trouby vlhkým hadrem a na chvíli zapněte troubu, aby vyschla.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-an-oven