Čištění trouby usnadní správný způsob a vhodné prostředky
Elektrická trouba je běžnou výbavou kuchyně. Může být součástí sporáku nebo vestavná. V každém případě slouží pro pečení jídel slaných i sladkých. Ideální by bylo ji po každém použití vyčistit, aby se na stěnách a na skle neusazovaly nečistoty. Málokdo ale na to má dostatek času. Když se pak k tomu dostane jednou za čas, stráví čištěním trouby dlouhý čas a bude ho to stát hodně námahy. Jak si lze čištění trouby zjednodušit?
Čištění po každém použití
I když se vám do toho nebude chtít, naučte se troubu čistit ihned potom, co po pečení vychladne. Velmi si tím ušetříte práci, protože nečistoty půjdou snadněji dolů, a to i bez použití agresivnějších čisticích prostředků. Vyčistíte sklo, na kterém ulpívá mastnota, i vnitřní stěny trouby.
Nejvíce špíny je za sklem
Také se vám zdá, že nejvíce připálenin a nečistot se ukládá za sklem ve dvířkách trouby? Ať je čistíte čímkoliv, špína nejde dolů. Je tomu tak proto, že je ve vnitřní části za sklem, kam se běžně nedostanete. Na dvířkách ale existuje takové chytré tlačítko, s jehož pomocí lze sklo uvolnit a pořádně jednou za čas vyčistit.
Jak snadno uvolnit sklo
Na horní straně dvířek se nacházejí šrouby, které je nutné uvolnit. Pak zacvaknete dvě západky, čímž se dostanete až ke sklu. Budete ho moct vysunout a řádně vyčistit v teplé vodě s čisticím prostředkem. Zbavíte ho všech nečistot a sklo se bude lesknout jako nové. Pak sklo opačným způsobem vrátíte zase zpátky do dvířek.
Co používat na čištění trouby
Na čištění trouby je nejlepší používat odmašťovací prostředky, které si poradí se zažranou špínou. V drogerii lze sehnat speciální prostředky pro čištění trub, které jsou dostatečně účinné. Je však třeba s nimi pracovat v rukavicích, protože hodně odmašťují i pokožku na rukou. Pak byste mohli mít velmi vysušenou kůži, což je nepříjemné.
Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-an-oven