Čistý sprchový kout není žádná věda. Svůj zářivý lesk si udrží díky známé kyselině

Vzhled naší koupelny dělá nejen celková čistota, ale také sprchový kout, který je její ozdobou. Proto je nutné ho udržovat v čistotě, což pro mnoho lidí není jednoduchý úkol. Mýdlová voda, která denně teče po stěnách koutu, může vést ke vzniku usazenin a dalších problémů, jako jsou plísně. Jak čistit sprchový kout, aniž byste museli sáhnout po chemických prostředcích?

Vlhkost v koupelně vede ke vzniku plísně

Jak se ale zbavit nečistot ve sprchovém koutě, abyste nemuseli řešit plísně a další nečistoty? Zkuste použít jedlou sodu, ocet nebo peroxid vodíku. Jsou to prostředky, které má každá domácnost v kuchyni a které pomohou koupelnu uklidit, aniž byste museli utrácet spoustu peněz za prostředky z obchodů. Nejdříve si práci zorganizujte. Připravte si nejen jedlou sodu nebo peroxid vodíku, ale také utěrky z mikrovlákna, zubní kartáček a čisticí houbičky.

Odstraňte ze sprchového koutu kosmetiku, šampony a mýdla, abyste se dostali do všech míst a sprchový kout tak byl opravdu čistý na všech místech. Pomocí octa se zbavíte veškerých nečistot, které najdete nejen v koupelně, ale také přímo ve sprchovém koutě. Důkladně s ním vyčistěte stěny a dlaždice. Můžete postup několikrát opakovat, ale jako poslední krok zvolte vyčištění vodou a vysušte.

Zdroj obrázku: Freepik

Octem vyčistíte také sifon, ale použít můžete i jedlou sodu

Ocet, který smícháte s vodou, bude fungovat také jako odstraňovač nečistot z kolejnic, na kterých často můžete najít vodní kámen. Roztok nalijte na špínu, nechte několik hodin působit, opláchněte horkou vodou a máte hotovo. Zředěný ocet se hodí také na leštění koutu, ve kterém jsou různé usazeniny. Na těžko přístupná místa funguje také zubní kartáček.

Na sifon nesmíte při čištění koutu zapomínat. I tady využijete ocet, nejdříve ale z odpadu odstraňte nečistoty, jako jsou vlasy a chlupy. Poté do něj nastříkejte ocet a očistěte. I jedlá soda pomůže vyčistit sprchový kout. Bude působit hlavně na první příznaky plísně, která se tvoří především v rozích vaničky. Nasypte sodu na místa, kde se plíseň tvoří, nalijte peroxid vodíku a nechte zaschnout.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-a-shower/