closeup-beautiful-brunette-woman-enjoying-applying-cosmetic-facial-mask-with-closed-eyes-beauty-treatment-skincare

Citlivá pokožka vyžaduje šetrnou péči v podobě jemných kosmetických přípravků. Ne všechny produkty jsou vhodné

Cítíte po každém mytí napětí, očištěná pokožka je suchá a podrážděná? Je na čase vyzkoušet kosmetiku, která je vhodná pro jemnou a citlivou pokožku. Při výběru je nutné zohlednit složení daných kosmetických přípravků a vybírat takové, které neobsahují příliš chemických nebo agresivních složek. Vždy pamatujete, že u podrážděné pokožky je vhodné používat kosmetických přípravků méně než více, dbejte také na výběr produktu. Jaké druhy existují a které jsou vhodné pro citlivou pokožku?

Mycí pěny

Jemné mycí pěny pokožku zklidňují a nedráždí, složení je vhodné pro jemné mytí. Pro tento druh přípravku se používá název micelární pěna, obsažené micely účinně čistí jemnou pokožku a zamezují jejímu zčervenání. Hodí se také pro odstranění dekorativní kosmetiky.

Čisticí emulze

Obdobně jako micelární pěna nebo mléko také čisticí emulze účinně odstraňuje každodenní nečistoty, které ulpívají na pleti, i make-up. Emulze nevysušuje a pokožku hydratuje, protože obsahuje rostlinné výtažky nebo oleje pro obnovení její elasticity.  

Zdroj obrázku: Pixabay

Krémové gely

Tyto přípravky na krémové bázi po kontaktu s vodou vytvářejí hustou pěnu pro odstranění mastnoty a hloubkové vyčištění pleti. Pro svou strukturu se hodí také pro podrážděnou nebo ekzematickou pokožku náchylnou k alergiím a vyrážkám, protože mají zklidňující a protizánětlivé účinky.

Hydratační oleje

Produkty na olejové bázi fungují pro očistu citlivé a velmi suché pokožky, kterou dokonale hydratují. Po použití je pokožka zvláčněná a dokonale vyživená, nehodí se však pro mastnou nebo aknózní pleť.

Syndet mýdlo

U podrážděné pokožky je častým problémem pH, proto by lidé s kožními potížemi měli používat kosmetické přípravky typu syndet, které neobsahují mýdlovou složku a mají pH 5,5, určené pro důkladné hloubkové čištění pórů u citlivé pokožky. Tyto přípravky zvyšují odolnost pleti a její elasticitu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/skin-disorders/sensitive-skin