Citron nejen do čaje. Skvěle pomůže se zuby, nehty i celou domácností

Toto exotické ovoce má řadu prospěšných vlastností a širokou škálu použití. Citron je bohatý hlavně na vitamín C a navíc je baktericidní. Co o citronu ještě nevíte a rozhodně byste měli? 

Citronem si snadno vybělíte zuby nebo se zbavíte bolesti hlavy

Stačí namočit kartáček do čerstvě vymačkané citronové šťávy a s tou si poté zuby vyčistit. Další variantou na zuby může být žvýkání plátku citronu po jídle. Nepoužívejte tuto metodu každý den, stačí několikrát za měsíc. Mohly by se objevit problémy s citlivostí zubů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Citron pomůže také na suché a drsné ruce. Namočte je do roztoku vodu a citronu a přidejte trochu olivového oleje. Tuto směs využijete hlavně v zimním období, skvěle ruce a nehty zvlhčuje. Citronové obklady zase využijete při bolestech hlavy. Vložte nakrájené plátky na spánky a nechte chvíli působit. Použít můžete také látkový kapesník, který namočte do citronové šťávy a přiložte na čelo. 

Nezapomeňte si před těmito maskami odlíčit obličej. Kosmetika by se do kontaktu s citronem vůbec neměla dostat. 

Citron posílí vaše nehty a využít můžete i jeho kůru

Pokud máte křehké nehty a problémy s jejich zabarvením, můžete si pomoci citronem. Vatový tampon namočte do citronové šťávy a tekutinu vetřete do nehtové ploténky. Postup opakujte každý večer a po týdnu byste měli vidět změny – nehty začnou být pevnější a méně se lámat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud citronovou kůru vyhazujte, už nemusíte. Použijete ji na několik způsobů, stejně jako citronovou šťávu. Dobře funguje jako pohlcovač zápachu, leštidlo nebo osvěžovač vzduchu. Citron si umí skvěle poradit s mastnotou a má dezinfekční účinky, které doma využijete při úklidu. Prostředek na úklid si vyrobíte tak, že oloupete několik citronů, kůru vložíte do velké zavařovací sklenice a zalijete ocet tak, aby byla kůra ponořená. Nechte v chladu po dva týdny, poté přeceďte do čisté sklenice a přidejte vodu.