Citron není jen výborné ovoce, jeho skvělé vlastnosti využijete v celé domácnosti

Čaj a citron k sobě neodmyslitelně patří. Díky této aromatické přísadě do čaje však můžete zlepšit svůj život v mnoha dalších ohledech. Toto citrusové ovoce vám totiž dokáže pomoci s posílením imunity, dezinfekcí i redukcí váhy. Funguje skvěle nejen v kuchyni, ale také v koupelně nebo při běžném úklidu. Zjistěte všechny pozitivní vlastnosti tohoto ovoce.

Citron jako účinný odstraňovač skvrn

Citronová šťáva si dokáže účinně poradit i s tou nejodolnější skvrnou. Pokud tedy máte na oblečení skvrnu běžného typu, od čaje, kávy nebo krve, namočte látku do vody s příměsí citronu. Zkuste jemně drhnout látku o sebe, poté vložte oblečení do pračky a klasicky vyperte. Vaše oblečení bude zase bez skvrn a krásně čisté.

Zdroj obrázku: Pixabay

Citron vám při praní pomůže také dosáhnout bělicího efektu. Vezměte zašedlé kusy oblečení a namočte je do vody s citronem. Nechte chvíli působit, poté vyperte klasickým způsobem a vaše prádlo bude opět zářivě bílé. Stejný bělicí efekt bude mít citronová šťáva také na zažloutlé nehty.

Citron zabije všechny bakterie

Tento citrusový druh ovoce vám pomůže při úklidu i klasickém čištění ploch. Má skvělé antibakteriální účinky, a tak bude skvělým pomocníkem při úklidu kuchyně nebo koupelny. Jeho dezinfekční vlastnosti vám pomohou při smíchání citronové šťávy s vodou a trochou čisticího prostředku. Takový roztok naneste na pracovní desku nebo obklady v koupelně a otřete vlhkým hadrem. Pomůže vám také při čištění lednice, vnitřku skříněk nebo mytí dřezu či umyvadla. Díky tomuto skvělému roztoku se zbavíte všech nečistot i bakterií, nebo dokonce vodního kamene.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vám pomůže citron v kuchyni?

Citron vám pomůže k důkladnému vyčištění a umytí masa ještě před vařením. Než začnete pokrm připravovat, přidejte do vody pár kapek citronu. V misce s vodou a citronem můžete skvěle maso umýt, zbavíte ho tak veškerých nečistot nebo bakterií či virů. Citronová šťáva vám pomůže také s mytím nádobí, například u struhadla nebo krájecího prkénka si usnadníte mnoho práce.

Zdroj: https://www.eatthis.com/uses-for-lemon/