Closeup Shot Lemons Wooden Cutting Board Basket

Citron provoní domov a zanechá ho zářivě čistý

Citron je se svou osvěžující vůní a kyselými vlastnostmi všestranným ovocem, které lze využít nad rámec kulinářského umění. V tomto článku prozkoumáme pět účinných využití citronů při úklidu domácnosti a nabídneme vám ekologické alternativy ke konvenčním čisticím prostředkům. Dejte sbohem drsným chemikáliím a přivítejte zázraky citronu.

Přírodní čistič skla

Pro zářivá okna a zrcadla bez šmouh sáhněte místo komerčních čističů skla po citronech. Smíchejte šťávu ze dvou citronů s šálkem vody v rozprašovači. Kyselost citronu prořízne špínu a zanechá vaše skleněné povrchy lesklé. Nejlepších výsledků dosáhnete tak, že je otřete hadříkem nepouštějícím vlákna nebo novinami.

Odstraňovač skvrn z tvrdé vody

Minerální usazeniny z tvrdé vody mohou zanechat nevzhledné skvrny na vodovodních bateriích, sprchových hlavicích a dřezech. Citron rozkrojte napůl a potřete jím přímo postižená místa. Kyselina citronová funguje jako přírodní odstraňovač vodního kamene, rozkládá minerály a zanechává vaše zařízení lesklé a bez vodního kamene.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistič mikrovlnné trouby

Čištění mikrovlnné trouby nemusí být žádný problém. Nakrájejte citron na plátky a vložte jej do misky s vodou vhodné do mikrovlnné trouby. Mísu zahřívejte několik minut, dokud se voda nevyvaří a pára nenaplní mikrovlnnou troubu. Pára uvolní špínu a stříkance jídla, takže je lze pak snadno setřít. Svěží aroma citronu navíc eliminuje případné přetrvávající pachy.

Deodorant do chladničky

Citron dokáže zázraky při osvěžení lednice. Citron rozkrojte na polovinu a obě poloviny položte na talíř uvnitř lednice. Citron působí jako přírodní deodorant, pohlcuje nepříjemné pachy a zanechává citrusovou vůni. Citrony vyměňte každých pár týdnů, aby byly stále čerstvé.

Leštička na mosaz a měď

Citrony mohou oživit lesk zašlých mosazných a měděných předmětů ve vaší domácnosti. Nasypte trochu soli na polovinu citronu a použijte ji k drhnutí povrchu kovu. Kombinace kyselosti citronu a abrazivního působení soli pomáhá odstranit skvrny a obnovit přirozený lesk. Opláchněte vodou a vyleštěte měkkým hadříkem.

Zdroj: https://www.today.com/home/23-ways-clean-your-home-yourself-using-lemons-t70651