Citronova Voda1

Citronová šťáva každý den pročistí organismus a postará se o rovnováhu v těle

Citronová voda bude ideální pro posílení, ale také očistu těla. Proto jistě není divu, že stále více lidí si tohle kyselé ovoce oblíbilo. Jedná se o velmi jednoduchou metodu, díky níž lze již po prvním týdnu pití zaznamenat první pozitivní účinky.

Jak takový lahodný a zdravý nápoj připravit

Příprava je důležitá. Budete potřebovat akorát citrony a ruční odšťavňovač. Doporučujeme místo kovu použít skleněný, abyste zachovali veškeré důležité živiny citronu. Šťávu z jednoho citronu vymačkejte do sklenice a zalijte ji vodou pokojové teploty. Doporučujeme pít každé ráno na lačný žaludek, ihned po probuzení. Jaké výhody můžete při pravidelném pití zaznamenat? 

Zdroj obrázku: Freepik

Výhody pití citronové šťávy

Pokud máte akné, vaše pleť se začne hojit a pupínky se časem přestanou tvořit. Nejen to, pleť bude zářivá a krásná. Již po prvním týdnu pití zaznamenáte první účinky. Odstín pleti se zlepší a načervenalé skvrny zmizí. Proto je voda doporučována těm, kteří trpí akné. Pro ještě lepší účinek nezapomínejte pravidelně po celý den pít, nejlépe však obyčejnou vodu.

Posílení těla

A pokud budete mít čistou pleť, znamená to, že čistíte i vnitřek těla. Čistíte tak játra, ale i jiné orgány. Jedná se o skvělý způsob, jak detoxikovat tělo. Navíc budou střeva dobře fungovat, a tím pádem bude lepší i váš imunitní systém. Vitamin C bude působit proti zánětu v těle a zajistí přirozenou ochranu před škodlivými mikroorganismy a volnými radikály. 

Zdroj obrázku: Freepik

Zlepší trávení a podpoří hubnutí

Citronová šťáva podpoří vylučování žluči. Pravidelné pití každé ráno také dokáže odstranit plynatost, zažívací potíže a pálení žáhy. Na druhou stranu podpoří hubnutí a odstraní přebytečnou vodu uloženou v těle. Šťáva je také preferována lidmi, kteří chtějí zhubnout, protože nestimuluje chuť k jídlu, ale naopak. Myslete na to, že citronová voda nespaluje tuky, ale podporuje hubnutí. 

Eliminuje nepříjemný zápach z úst

Citronová voda podpoří pravidelné vyprazdňování střev a také má pozitivní vliv na flóru v ústech. Citronová voda eliminuje bakterie a takzvaný zkažený dech po pár sklenicích vymizí. Jednoznačně se jedná o zázrak, který by si měl dopřát každý.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/benefits-of-lemon-water