Top View Fresh Half Whole Lemons Bowl With Lemons Isolated Wooden Surface

Citronová šťáva vybělí prádlo, zesvětlí vlasy a perfektně vyčistí kuchyňskou linku

Kdo by si nepřál mít domácnost krásně čistou, voňavou a upravenou? Vyžaduje to ale hodně úsilí, a to každodenního, abyste docílili kýženého výsledku. Při domácím úklidu si často vypomáháme chemickými čisticími prostředky. Víte ale, že je možné využít i ty ekologické a přírodní? Naučíme vás kouzla s citronovou šťávou.

Co obsahuje citronová šťáva

Citron je plod citronovníku z rodu citrusů, který roste v oblasti subtropů, a to zejména v Indii, Barmě či Číně. Tento plod obsahuje velké množství kyseliny citronové. Ta má schopnost s kovy tvořit cheláty, proto se přidává do mýdel a čisticích prostředků. Je tedy mnohdy součástí i těch chemicky vyráběných prostředků na čištění domácnosti. Nemáte-li je po ruce, vystačíte si mnohdy jen se samotnou šťávou z citronu.

Bělení záclon

K bělení záclon můžete klidně použít citronovou šťávu, kterou smícháte s jedlou sodou a vodou. Vytvoříte vodní lázeň, do které záclony namočíte. Nejlépe přes celou noc, aby mohl přípravek dostatečně dlouho fungovat. Na druhý den záclony běžným způsobem vyperete v automatické pračce. Citronová šťáva ve spojení s jedlou sodou by měla způsobit vybělení záclon.

concept-tasty-citrus-fruit-delicious-lemon
Zdroj obrázku: Freepik

Zesvětlení vlasů

Máte-li vlasy barvy slámy nebo v odstínu špinavé blond a chtěli byste je mít světlejší, pak lze využít sílu citronové šťávy. Tu smícháte s vlažnou vodou a se šťávou z pomeranče a nanesete na vlasy. Účinek by se měl zanedlouho dostavit a vaše vlasy by měly být světlejší a zářivější.

Čištění pracovní kuchyňské desky

S citronovou šťávou si můžete také vyčistit pracovní desku v kuchyni, když zrovna nemáte nic jiného po ruce. Stačí smíchat citronovou šťávu s trochou jedné sody a kapkou vody. Vytvoříte jemnou pastu, kterou budete plochu čistit. Citron by měl způsobit, že deska bude světlejší. Pochopitelně to bude účinkovat i přirozeně světlých odstínů pracovní desky, která vlivem používání zešedla.

Zdroj: https://www.tru.earth/Uses-for-Lemon-Juice-in-the-Home