Co dělat proti pocitu plnosti a nadýmání nejen v teplých dnech

Mnoho lidí pociťuje v teplkých dnech pocit plnosti a trpí nadýmáním. To společně se zadržováním vody v těle způsobuje, že se necítíme komfortně. Můžeme se cítit líní a unavení. Výjimkou nejsou ani otoky horních a dolních končetin. Clarissa Lenherrová má pro tyto tělesné projevy vysvětlení.

Tělo reaguje na teplo a snaží se ochlazovat potem. Tím samozřejmě dochází k úbytku tekutin v těle. Pokud nepřijímáte dostatečné množství vody, může snadno dojít k dehydrataci. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Projevy dehydratace

  • únava 
  • bolest hlavy 
  • malátnost
  • narušené trávení.

Je potřeba si uvědomit, že žízeň se objevuje až v okamžiku 2% dehydratace. Mnohdy ale ignorujeme i tento pocit žízně, nebo se nám momentálně nehodí, abychom pili. V této chvíli přichází únava. Tělo odmítá vykonávat pohyb, aby nedocházelo k ještě většímu zahřívání organismu. Mnoho lidí proto v letních měsících pouze leží, protože se cítí unavení. Tělo dává pokyn k přísunu energie, nejlépe v podobě rychlých cukrů, kterými jsou různé čokolády, sušenky, zmrzliny, kofeinové výrobky a jiné pochutiny.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se v teplých dnech necítit nepříjemně?

Máme tady pro vás tři typy, jak si znovu naplno a aktivně užít letní dny.

Vyvarovat se dehydratace

Můžete pociťovat pocit plnosti, ale nesmí vám tento pocit bránit v přijímání tekutin. Celý den po malých douškách upíjejte a sklenici s vodou si berte ke každé činnosti, kterou během dne provádíte. 

Bez lahve s vodou nevycházejte z domu. Můžete vyzkoušet i kokosovou vodu, obsahuje totiž elektrolyty, které snižují příznaky dehydratace.

Omezte určité druhy potravin

Některé potraviny bez ohledu na svoji prospěšnost způsobují nadýmání. V teplých dnech byste měli omezit luštěniny, zeleninu bohatou na vlákninu, kofein, alkohol, bublinkové nápoje aj.

1+1

Za každou skleničku vína nebo piva přidejte sklenici vody, aby nedocházelo k dehydrataci. 

Máta peprná a zázvor

Používejte mátu a zázvor, abyste si zlepšily zažívání. V horkých měsících vás jistě osvěží lahodný ledový čaj připravený právě z těchto surovin s přidanými kosatkami ledu.

Komentáře