Stomach 3532098 1920 1[1]

S hezkým počasím přicházejí i zdravotní problémy. Ne každý přitom ví, jak se cítit komfortně

Podle meteorologů se už velmi brzy dočkáme dalších teplých dní. Slunce vykoukne na oblohu a my se budeme moci radovat z vyšších teplot. Ty ale mohou přinášet i několik negativ, na která je dobré dát pozor. Se stoupajícími teplotami se objevují četná negativa. Může se jednat o otoky, může se jednat o žízeň a dehydrataci, ale dokonce i nadýmání. Jak toto všechno eliminovat a co může být největší problém? Podívejte se, jak zabránit nejenom nepříjemné dehydrataci.

Zdroj obrázku: Pixabay
Projevy dehydratace
  • únava
  • bolest hlavy
  • malátnost
  • narušené trávení.

Je potřeba si uvědomit, že žízeň se objevuje až v okamžiku 2% dehydratace. Mnohdy ale ignorujeme i tento pocit žízně, nebo se nám momentálně nehodí, abychom pili. V této chvíli přichází únava. Tělo odmítá vykonávat pohyb, aby nedocházelo k ještě většímu zahřívání organismu. Mnoho lidí proto v letních měsících pouze leží, protože se cítí unavení. Tělo dává pokyn k přísunu energie, nejlépe v podobě rychlých cukrů, kterými jsou různé čokolády, sušenky, zmrzliny, kofeinové výrobky a jiné pochutiny.

Zdroj obrázku: Pixabay
Jak se v teplých dnech cítit příjemně?

Máme tady pro vás tři tipy, jak si znovu naplno a aktivně užít letní dny.

Vyvarovat se dehydratace

Můžete pociťovat pocit plnosti, ale nesmí vám tento pocit bránit v přijímání tekutin. Celý den po malých douškách upíjejte a sklenici s vodou si berte ke každé činnosti, kterou během dne provádíte.

Bez lahve s vodou nevycházejte z domu. Můžete vyzkoušet i kokosovou vodu, obsahuje totiž elektrolyty, které snižují příznaky dehydratace.

Omezte určité druhy potravin

Některé potraviny bez ohledu na svoji prospěšnost způsobují nadýmání. V teplých dnech byste měli omezit luštěniny, zeleninu bohatou na vlákninu, kofein, alkohol, bublinkové nápoje aj.

1+1

Za každou skleničku vína nebo piva přidejte sklenici vody, aby nedocházelo k dehydrataci.

Máta peprná a zázvor

Používejte mátu a zázvor, abyste si zlepšily zažívání. V horkých měsících vás jistě osvěží lahodný ledový čaj připravený právě z těchto surovin s přidanými kosatkami ledu.