Co jsou superpotraviny? A proč bychom je měli jíst?

Slovo superpotraviny vidíme všude: v televizi, v uličkách obchodů s potravinami a dokonce i v kosmetice. Superpotraviny nejsou žádnou novinkou, přesto se najde mnoho lidí, kteří si kvůli vysoké medializaci nejsou jistí, co vůbec tyto super-potraviny jsou, a co je dělá tak zvláštní. Pokud bychom je blíže definovali, jedná se o naprosto dokonalé a jedinečné potraviny, především díky svému složení. Jenže jak poznat, že superpotraviny nejsou jen módní trend, ale prospěšná potravina pro naše zdraví?

Co jsou superpotraviny?

Jak jsme již výše zmínili, superpotraviny jsou jedinečné potraviny, které tělu dodávají potřebné minerály a vitamíny. Jednoduše řečeno, superpotraviny jsou důležitou nutriční elektrárnou pro tělo člověka. Najdeme v nich ukryté nejen minerály a vitamíny, ale také antioxidanty, enzymy a zdravé tuky. Veškeré zmíněné živiny jsou pro tělo velmi důležitým pohonem, který vás udrží zdravé a ve formě. Ne vždy tyto potraviny musejí mít na obale vytištěné logo “superpotravina”. Mnohé z nich najdeme v přírodě či na zahradě.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Velké množství z nich pochází z Česka

V obchodech, ale i na internetu můžeme najít nespočet exotických dobrot, které jsou módním hitem a některé z nich i reklamou. Ovšem, můžeme najít i takové, které jsou typicky české. A jestliže si potrpíte na podpoře místních farmářů, jistě budete mít z čeho vybírat.

Aby tělo využilo veškeré živiny, měli byste jíst tyto zdravé potraviny každý den a především jíst více druhů, ne pouze jeden druh. Jaké potraviny se řadí mezi superpotraviny?

  • Kanadské borůvky
  • Česnek
  • Mladý ječmen
  • Lněné semínko

Věděli jste, že i takový obyčejný český česnek má silné účinky a působí jako přírodní antibiotikum? Či česká jablka, která jsou nabitá živinami a vhodná při dietách? Nebo třešně, které čistí krev? Kanadské borůvky, jenž mohou nabídnout nespočet výhod a to především pro ženy? Jednoduše řečeno, superpotraviny musejí být komplexní. Musejí nám nabídnout vše, co tělo potřebuje ke správnému fungování.