Chambermaid Cleaning Hotel Room

Co lze zvládnout během pěti minut: inspirace pro každou šikovnou hospodyni

Možná si to nemyslíte, ale pět minut je dlouhá doba. V domácnosti za pouhých pět minut můžete udělat spoustu věcí, když víte, jak na to. A správná hospodyně by to rozhodně vědět měla. Dnes se podíváme na několik věcí, které můžete snadno stihnout během pár minut a nemusíte je odkládat na později. Co všechno můžete doma za pět minut zvládnout a jak to udělat skutečně jednoduše?

Jednoduché triky pro spokojený život

Během pár minut mohou všechny vaše skleničky a vázy zářit čistotou. To se hodí především v případě, že očekáváte během chvilky hosty a potřebujete nádherně čisté nádobí. Stačí jen několikrát otřít umyté a suché sklo bavlněným hadříkem navlhčeným v alkoholu nebo obyčejné vodce. Budou nádherně čisté a své hosty rozhodně neurazíte.

Stejně tak během chvilky můžete uklidit rozbitý talíř z podlahy pomocí pár mokrých papírových ručníků. Zbavit se spolehlivě všech střepů, včetně těch malých, není vůbec jednoduché a obvykle musíte celou místnost zamést a poté vysát vysavačem. Mokré papírové ručníky vám práci usnadní a budete mít podlahu opět dokonale čistou během pár minut. Navíc se nebudete muset obávat, že si někdo střep vrazí do nohy.

Zdroj obrázku: Freepik

Vidličky, zápach nebo struhadlo

Vidličky, mezi jejichž hroty zůstalo zaschlé jídlo, můžete ještě jednou namočit. Do mycího prostředku namočte provázek z juty nebo bavlny a několikrát jej zasuňte mezi hroty vidličky. Uvidíte, že bude za chvilku čistá. Zápach po smažení je nepříjemný, ale zbavit se ho můžete poměrně snadno. Stačí, když do suché pánve nasypete lžíci kávových zrn a dusíte je, dokud vůně nezaplní celý byt.

Nakonec se podíváme ještě na struhadlo. Struhadlo po strouhání sýra očistíte tak, že na něm nastrouháte kostku cukru před mytím. Stejným způsobem poté můžete vyčistit také mlýnek na ořechy nebo maso. Zejména ořechy nebo sušené ovoce ucpávají mřížky, které lze těžko vyčistit. Někdo k tomu používá párátka, ale to zabere příliš mnoho času a práce.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/how-to-clean-house-fast/