Beautiful Valley Mountain

„Co na na vesnickém životě v rodinném domku všichni vidí?“ Týden u kamarádky a jsem ráda, že mám byt ve městě

Ani pohoda, ani klid. Vesnice rozhodně není tak pozitivní, jak se o ní říká. Dokážu pochopit, že někdo kdo tam žil celý život, na ni nedá dopustit. Ale jinak je bydlení v rodinném domě v zapadákově naprostá hrůza. Zlatý byt.

Když jsem si kupovala byt, vždycky jsem si myslela, že bydlet v bytě je nejlepší volba. Nejenže je to praktické, ale také ekonomické. Nemám trávník, který bych musela sekat, nemám zahradu, o kterou bych se musela starat, a nemusím se starat o údržbu domu. Prostě je to jednoduché.

Když jsem ale potřebovala udělat v bytě nějaké stavební práce, dohodla jsem se se svou kamarádkou, že můžu bydlet u ní a jejího partnera. Měli krásný rodinný dům na vesnici, který si doslova vysnili. Myslela jsem si, že bydlení u nich bude jako dovolená na venkově. Jak jsem se ale mýlila!

Bylo tam všude daleko. Kdykoli jsem chtěla jít do obchodu, musela jsem jet autem. O nějaké kavárně nebo restauraci jsem si mohla nechat jenom zdát- A dokonce i když jsem se chtěla projít, vždycky jsem narazila na hluk od traktorů a zemědělských strojů. A všudypřítomný zápach polí. K tomu všemu byla denní rutina mé kamarádky a jejího partnera naplněna staráním se o zahradu, sečením trávníku a řešením různých problémů s domem. Navíc mi řekli, kolik platí za topení, a byla jsem v šoku. Měli tam sice krásný výhled na přírodu, ale cena za to všechno byla prostě moc vysoká.

Po týdnu bydlení u nich jsem si uvědomila, že moje představa o životě v rodinném domě byla úplně vedle. Ano, má to své výhody, ale také spoustu nevýhod. Nechápu, proč tolik lidí sní o bydlení v takovém domě, když je to tolik práce a starostí. Pro mě je jednoznačně lepší bydlet v bytě. Je to jednodušší, levnější a nemám tolik starostí.

Když jsem se vrátila zpátky do svého bytu, byla jsem za něj opravdu vděčná. Uvědomila jsem si, jaký luxus je bydlet v městě, mít všechno blízko a nemuset se starat o všechny ty věci jako je tomu u mé kamarádky. Takže když mi někdo řekne, že sní o bydlení v rodinném domě na venkově, jen se usměju a řeknu si, že raději zůstanu tam, kde jsem.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek