Nancy Bush "Little child's sock"

Co s jednou ponožkou, která vám zbude

By: AnnaKika

Určitě to znáte… Např. po sexy večeru perete prádlo a najednou zjistíte, že místo dvou ponožek, máte jen jednu. Myslím, že se to stalo každému z nás a často řešíme, kam se vlastně ta druhá poděla, ale ve většině případů, ji už pak nenajdeme. Tento problém se dá řešit hned několika způsoby.

Můžete si koupit kroužek, nebo speciální kolíček, kterým dvě stejné ponožky k sobě připevníte a spolu je pak z pračky také vyndáte. Tady máte skutečně jistotu toho, že se vám ponožky neztratí a že je budete mít obě dvě. Já jsem tento problém začala řešit tak, že jsem si nakoupila 20 párů stejných ponožek. To, že mi jedna chybí pak buďto nezjistím, nebo je mi to úplně jedno, protože mám plnou skříň ponožek, které jsou naprosto stejné.

Výhoda toho je také ta, že když máte v jedné ponožce díru, tak tu druhou nemusíte nutně vyhazovat. Jestliže ale nemáte všechny ponožky stejné, tak, jako to mám já, tak to ještě neznamená, že tu jednu musíte vyhazovat. Dost možná se vám stane, že zjistíte, že vám uvízla ve vypraném povlečení, což se mi také nejednou stalo. Nebo jí objevíte ve věcech, které do kterých se při praní mohla zamotat. Mohou to být různé pytlíky a podobně. Zbude-li vám jedna pánská ponožka, tak jí nevyhazujte, ale použijte třeba na to, když v létě cestujete na dovolenou, abyste si do ní zabalili své boty, které chcete oddělit od oblečení.

Jednu ponožku pak snadno využijete také třeba na utírání prachu. Stačí, když si jí navlečete na ruku a můžete pracovat. Dostanete se s ní úplně všude a nemusíte používat hadr. Dokonce i okna s takovou ponožkou na ruce dobře umyjete a pak také vyleštíte. Nápadů, co s jednou ponožkou je celá řada a proto tom že vám doma zbyla pouze jedna, ještě nutně neznamená, že jí musíte házet do koše. Své uplatnění jistě ještě najde. Stačí troška fantazie a je to.