Co si užít, než si pořídíme dítě

Naše generace si pořizuje děti později. Nejprve je třeba dokončit vzdělání, potom se snažíme vydělat peníze a užít si pořádně života. A až tehdy začínáme myslet na děti. Doba, kdy si je pořizujeme je okolo 25 – 35 let.

By: Joseph Nguyen

Co bychom měli stihnout, než si děti začneme pořizovat?

V první řadě bychom měli vyrazit do světa. Pokud se rozhodneme pracovat  v zahraničí a vydělat si tam peníze pro život, který nás čeká zde, pak máme jedinečnou šanci v době, kdy ještě děti nemáme. Další důležitou věcí je fakt, že bychom měli stihnout co nejvíce mejdanů a „pařeb“ a dostatečně se tak vyřádit.

Až se narodí miminko, nebudete mít na podobné věci ani pomyšlení. Začnete přemýšlet úplně jinak, a abyste se šli někam opít, vás už ani nenapadne. Nicméně pokud se dostatečně nevybouříte, pak budete strádat, a proto to udělejte.

Než si pořídíte děti, užijte si dlouhého spánku přes den, protože s dětmi budete vstávat pravděpodobně brzy ráno. Nečekejte, že je bude zajímat, že jste do noci koukali na televizi a ráno byste si rádi přispali. Váš intimní život se také o dost změní, už se nebudete moci milovat, kdy vás napadne, ale budete muset dbát na to, aby vás dítě nevidělo ani neslyšelo.

Pokud se chystáte na dovolenou bez dětí, můžete vzít prakticky cokoliv. Jestliže se ale chystáte vyrazit s dítětem, musíte vymyslet místo, kde bude dětem vše uzpůsobené. Důležité jsou dětské koutky, dětské postýlky, dětské jídelní židličky v restauraci, malý bazén pro děti a spousty dalšího. Na dovolenou sebou „potáhnete“ kromě kufříku s plavkami a osuškou také kočárek, pleny, hračky, chůvičku a spousty dalších nezbytností.

Do restaurace si již nepůjdete posedět v klidu, ale budete neustále ve stresu z toho, že vaše dítě nebude chvíli v klidu a tak do sebe oběd, či večeři naházíte ohromnou rychlostí a víc řešit nebudete. Budete se snažit být co nejrychleji opět pryč.

Proto užívejte život naplno. S dětmi to bude také skvělé, ale už nikdy ne takové, jako bez nich.