Portrait Young Family

Co vše zahrnuje výbavička pro děťátko a na co při výběru nezapomenout

Blíží se den D, termín porodu a vy kompletujete nezbytné věci, které je nutné mít po návratu z porodnice doma? Takzvaná výbavička pro miminko obsahuje několik důležitých věcí, které by měla mít každá maminka po ruce.

My vám poradíme, co by ve vaší výbavičce rozhodně nemělo chybět, aby vašemu miminku nic nechybělo a bylo spokojené jak vaše dítko, tak vy jako jeho matka. A i když se jedná o vaše první dítko, není třeba se bát.

Oblečení je základ

Bez čeho se rozhodně neobejdete, je oblečení. Základem jsou kojenecká body, ale také dupačky, overaly, stejně jako svetříky či mikiny. Hodit se ale bude i oblečení teplejší v případě procházek v zimních měsících.

Nezapomeňte na přebalování

Základem péče o každé miminko je jeho přebalování. Nutností bude samozřejmě přebalovací pult, krém proti opruzeninám, ale i dětské vlhčené ubrousky. Samozřejmě nezapomínejte ani na oblíbené ekologické pleny. Nejenom, že díky nim můžete být odpovědnější k přírodě, ale také svému miminku zajistíte maximální pohodlí a komfort během dne, ale i noci.

Hygiena je nezbytná

Miminko je třeba udržovat stále čisté a dbát na jeho pokožku. Základem je pravidelné koupání, kdy se neobejdete bez vaničky, žínek, ale i teploměru do vody. Samozřejmostí jsou také dětská mýdla, šampony a olejíčky. Jelikož vše je v kontaktu s dětskou kůží, je třeba myslet na kvalitu. Na té si zakládá například značka Kit and KIN, která je pro mnoho maminek jasnou volbou, když chtějí svým dětem dopřát jenom to nejlepší.

Myslete na zdraví

Co může spokojenost miminka narušit, jsou zdravotní problémy. I na ty buďte připravena. Základem je teploměr, odsávačka hlenu, rektální rourka na úlevu od prdíků, nebo dětské sirupy, čípky, masti nebo další léky. Jejich použití však vždy konzultujte se svým pediatrem, který by měl mít, pokud jde o zdraví děťátka, hlavní a poslední slovo.

Pro pohodlnou noc

V prvních týdnech až měsících bude miminko trávit mnoho hodin spánkem. Proto nezapomeňte na postýlku s pohodlnou matrací, prostěradla, povlečení, ale ani na monitor dechu nebo dětskou chůvičku, které zajistí lepší dohled nad vaším miminkem.