Mug Chocolate With Drips Wooden Table

Čokoládový nápoj zažene chmury a nakopne enegií. Lepší start dne už si nelze představit

Chcete si zlepšit náladu? Připravte si čokoládový nápoj. Můžete ho pít dvakrát nebo třikrát týdně, ideálně hned při snídani, když se vzbudíte se špatnou náladou. Jeho složky totiž působí antidepresivně. Po čokoládě saháme instinktivně, když je nám smutno nebo se cítíme pod psa.

Prospěšné látky v čokoládě

Cukr zlepšuje náladu, ale obyčejná kostka cukru nebo slazený čaj takovou sílu nemají. Tajemství je v látce obsažené v kakaových bobech, které působí trochu jako droga. Jedná se o fenyletylamin a theobromin. První zmíněná látka stimuluje mozek k produkci serotoninu a endorfinů, které pomáhají se uvolnit a zintenzivňují dobré pocity. Theobromin působí podobně jako kofein, cítíme příval energie a příjemnou živost.

Čokoláda obsahuje železo, hořčík, vlákninu, měď, mangan, draslík, selen a fosfor. Hořká čokoláda stimuluje cévy k produkci oxidu dusnatého, což vede k poklesu krevního tlaku. Obecně tak přispívá ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění. Kromě toho tato pochoutka pomáhá prokrvit mozek a zlepšit jeho funkci. Podle některých studií dokonce snižuje riziko rakoviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak nápoj připravit?

Samozřejmě po čokoládě musíte sahat s mírou, abyste předešli obezitě. Dvakrát nebo třikrát týdně pár kostek je dostatečné množství. Volte hořkou čokoládu s vyšším obsahem kakaové hmoty, a to větší než 60 %. K přípravě čokoládového nápoje budete potřebovat následující ingredience:

  • sklenici tučného mléka (případně rostlinného mandlového mléka),
  • 1/4 tabulky hořké čokolády,
  • lžičku cejlonské skořice,
  • půl lžičky mletého kardamomu.

Zahřejte mléko s čokoládou na mírném ohni. Počkejte, než se čokoláda úplně rozpustí. Po chvilce přidejte skořici a kardamom, promíchejte a ještě chvíli povařte. Pijte ještě teplé ihned po přípravě. Pokud budete tento nápoj konzumovat hned u snídaně, zaženete neodbytnou chuť na sladké a uděláte něco pro svou psychickou pohodu.

Zdroj: https://observer.com/2016/11/doctors-orders-drink-a-cup-of-cocoa-to-boost-your-brain/