Čokoládu milují malí i velcí po celém světě. Ne pro každého je ale vhodná

Čokoláda je pochoutka, která ale není vhodná pro každého, i když málokdo jí na tomto světě odolá. Někteří si nemohou pomoci a dopřejí si aspoň malý kousek, ačkoli vědí, že jim čokoláda způsobí nemalé zdravotní problémy. I pro jednu kostičku čokolády jsou ochotni dát hodně. Pokud ale milujete sladké a je to na vás vidět, je dobré uvažovat o změně jídelníčku a čokoládu a všeobecně sladkosti vypustit úplně.

Čokoláda se velmi špatně odmítá

I ten, kdo si ji dá jednou za čas, neodmítne, pokud mu je tato sladkost nabídnuta. Jak je to možné? Čokoláda v nás vzbuzuje pocity radosti a štěstí. Stačí jediný pohled na ni a mozek už nám říká, že bychom si měli dát aspoň malý kousek. A to i v případě, kdy je jasné, že budeme trpět. Někteří lidé mohou být na čokoládu alergičtí nebo je trápí cukrovka či jiný zdravotní problém.

Zdroj obrázku: Pixabay

Místo čokolády si raději dejte hrst mandlí nebo si nakrájejte ovoce, které by chuť na sladké mělo zahnat. Pokud se tak nestane, nabízí se ještě jiná možnost – čokoládu si dát, ale musí být velmi kvalitní a s vysokým obsahem kakaa. Takové čokolády mohou mít pro naše tělo i pozitivní účinky. Obsahují hořčík, který podpoří svaly, srdce i nervový systém.

Čokoláda nám hned zlepší náladu

Jakmile se do našeho těla dostane fenyletylamin, zlepší se nám nálada. V čokoládě je této látky mnoho, takže není divu, že s naším tělem i náladou dělá divy. Přitom stačí jen pomyšlení na tuto sladkou pochoutku a už se nám sbíhají sliny. Lidé, kteří mají cukrovku nebo alergii na některou ze složek čokolády, by se jí ale měli raději vyhnout. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Prázdniny nebo dovolená patří mezi období, kdy se čokoládě jen těžko odolává. Jestli si můžete dopřát kousek sladkého, musíte vědět vy sami, protože se po něm může snadno přibrat. Jestli to ale není součástí každého dne a vy nemáte výčitky, kostičky hořké kvalitní čokolády si dejte. Čokoláda není vhodná pro ty, kteří jsou obézní. Pokud se rozhodnete se sladkým skončit, nečekejte, že to půjde snadno. Bude trvat delší čas, než tělo přestane sladkosti vyžadovat.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/270272