Čtyři pravidla praní bílého spodního prádla, aby si zářivou bělost uchovalo

Aby bílá bílou byla! Také znáte tento reklamní slogan, který se snad vryl do paměti každému z nás? Jenže bohužel vaše bílé, krásné a sexy podprsenky po vyprání, byť jen po jednom, jsou zašedlé a jistě vás už tolik neoslovují. Proč podprsenky ztrácí svou bělost, když jste koupili prací prostředek na bílé prádlo? Poradíme vám, jak vaše podprsenky správně prát. Vyzkoušejte tato čtyři pravidla. 

Zdroj obrázku: Freepik

Proč bílé spodní prádlo šedne?

Jste si jisti, že dodržujete veškerá pravidla pro praní bílého prádla, ale co z toho? Stejně taháte z pračky zašedlé podprsenky? Příčina totiž může být úplně někde jinde, například v pračce. Pokud nečistíte pračku, můžete v ní mít usazený vodní kámen, ale i jiné nečistoty, které způsobují zašednutí bílého spodního prádla. Takové nečistoty odstraní levný a účinný ocet. Jeho účinky můžete posílit jedlou sodou, kyselinou citronovou nebo šťávou z citronu. Ocet se zvolenými surovinami umístěte do zásobníku, ale i do bubnu pračky a zapněte prázdnou pračku na co nejvyšší teplotu. Jedná se o efektivní, levný a navíc ekologický způsob vyčištění pračky, který odstraní plíseň, nečistoty i vodní kámen. 

Zdroj obrázku: Freepik

Dodržujte tyto čtyři postupy

Dodržujte tyto čtyři postupy praní bílých podprsenek a jistě budou stále bílé. Nejdříve před vypráním vložte každou podprsenku zvlášť do bílého pytlíku. Nenastavujte vysokou teplotu, ale nízkou. Také nepoužívejte běžné prací prášky, a už vůbec ne ty, které jsou na barevné prádlo, ale ani ne ty, které jsou na bílé oděvy. Nejlepším řešením bude použití obyčejných mýdlových vloček, marseillské mýdlo či jelena v kostce. A pokud doma máte prací prostředek na záclony, jistě bude nejideálnější pro podprsenky. Má totiž skvělé bělicí vlastnosti. Také bychom rádi upozornili, abyste nepoužívali chemická bělidla, poškodili byste tak strukturu vlákna. A jako poslední doporučení je namočit před praním bílé prádlo do lavoru s teplou vodou a šálkem jedlé sody.  

Zdroj: https://www.heart.co.uk/lifestyle/turn-your-greying-bras-knickers-back-to-white-hack/