Vypadavani Vlasu1

Čtyři tipy pro krásné a zdravé vlasy: konec jejich vypadávání během chladného období

Vlasy jsou korunou krásy, jsou přímým vyjádřením naší osobnosti a stylu. Nadměrné vypadávání vlasů, zvláště v zimním období, však dokáže pořádně zatočit s naším sebevědomím. Jestli vás zajímá, co můžete udělat, abyste zabránili vypadávání a lámání vlasů v chladnějších měsících roku, čtěte dále a díky našim tipům se tomuto problému letos vyhněte.

Příčiny vypadávání vlasů

Důvodem, proč v zimě trpíte nadměrným vypadáváním vlasů, je to, že suchý vzduch venku doslova vysává veškerou vlhkost z pokožky hlavy, a tím ji vysouší. Suchá pokožka hlavy vede k suchým vlasům, což má za následek jejich poškození a padání. Nejde však jen o vzduch venku. Stejně působí i vzduch v přetopených místnostech. Zdraví pokožky je cyklické na základě změny ročních období a s tím souvisí i vypadávání vlasů na podzim a v zimě. Až tedy přijde zima, nelekejte se, když ve sprše uvidíte mnohem více vlasů než obvykle.

Zdroj obrázku: Freepik

4 způsoby řešení ztráty vlasů

Dobrou zprávou je, že můžete ovládat padání vlasů pomocí některých domácích prostředků, které jsou přírodní a účinné.

Olejová masáž

Víte, že masírovat můžete i pokožku hlavy? Kromě toho, že je to krásně uvolňující, zlepšuje masáž krevní oběh a vyživuje vlasové kořínky. Je tak velice efektivním způsobem, jak podpořit růst vlasů a zamezit jejich vypadávání. Vyzkoušejte mandlový, olivový nebo jojobový olej.

Vitamíny

Aby vaše vlasy prospívaly, musíte jim dopřát všechny správné živiny, zejména dostatek bílkovin a železa. Zázraky dokážou také vitamíny, především B12 (mléko, vejce), B3 (ryby, houby), A (mrkev, batáty) a biotin (avokádo, vejce).

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodná vlasová péče

Pokud vás v zimě trápí vypadávání vlasů, změňte svou rutinu péče o vlasy tak, aby zahrnovala produkty, které obsahují hydratační a vyživující látky. Výborný je v tomto případě obsah keratinu. Dále se ujistěte, že šampon není nabitý chemickými látkami – sírany, parabeny a silikony – kvůli nimž mohou být vlasy křehké a náchylné k poškození.

Maska na vlasy

Masku na vlasy použijte 1× týdně místo kondicionéru. Maska dodá vlasům potřebnou vlhkost a ty se tak budou méně lámat a třepit. Pro masku nemusíte hned běžet do obchodu, vyrobte si domácí! Smíchejte vaječný bílek se lžičkou olivového oleje a medu, vytvořte pastu, naneste na vlasy od kořínků po konečky, nechte 20 minut působit a poté umyjte šamponem.

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/articles/4-ways-to-deal-with-hair-loss-in-the-winter