Cukr dokáže vyřešit všechny problémy, ale jen na chvíli. Obalovat nervy sladkým se může vymstít

Pokud se dostaneme do tíživé situace, většinou špatnou náladu nebo stres zajídáme cukrem nebo potravinami, které cukr obsahují. Dodá nám sice jen malinko zdravého, ale díky němu si zlepšíme náladu. Na chvilku si ulevíme, ale bohužel sladkosti nebo cukr obecně můžou způsobit spoustu zdravotních problémů, které nebude vidět hned.

Jak se zbavit závislosti na cukru?

Jak se nenechat zlákat sladkou vůní čokolády nebo jak zastavit ty neodolatelné chutě na sušenky, a to především ve večerních hodinách? Není vhodné se cpát sladkostmi večer, ale většina lidí právě v tento čas odpočívá po náročném dni a hodí se jim něco dobrého do žaludku. Pustí si film a relaxují a dopřávají svému tělu nadbytek cukru.

Zdraví ale máme pouze jedno a je dobré o něj pečovat. Emoce, které nás ovládají, budete muset kočírovat, protože jinak se dostanete do stádia, že bude přibírat a objeví se nadváha nebo obezita. Proto je dobré si raději místo sladkostí nebo slaných chipsů dát kousek zeleniny, kterou můžete libovolně střídat. Jak si přestat omlouvat každodenní nálety na ledničku nebo spíž?

Zdroj obrázku: Freepik

Emoční hlad může způsobit hodně problémů

Abychom si pomohli od emočního hladu, musíme věnovat pozornost hlavně tomu, co nás přitahuje k jídlu. Proto si uvědomte, jestli se skutečně jedná o hlad, nebo o pouhé chutě, které chcete ukojit. Poté, co si dáte sladkosti, si možná uvědomíte, že jste udělali chybu, možná si budete vyčítat i jen kousek čokolády. Jestli máte stresové zaměstnání, bude nutné si nastavit jídelníček tak, abyste nemuseli po sladkostech sahat.

Nesnažte se svou špatnou náladu schovat právě do sladkých nebo slaných pokrmů, které nejsou zdravé především pro vaši psychiku. Můžete se sami pokusit změnit vlastní návyky, ale musíte počítat s tím, že to může trvat i několik týdnů. Během té doby si dopřávejte dostatek zeleniny, ovoce a také čisté vody. Nejhorší období překlenete pouze se silnou vůlí.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/why-do-i-crave-carbs-1065212