Attractive Stylish Smiling Woman Choosing Apparel Clothing Store

Cukr zbaví oblečení skvrn, obnoví také vybledlé barvy

V současné době se vedle průmyslově vyráběných čisticích prostředků ke slovu stále více dostávají různé babské rady a domácí přípravky. Je to hlavně jedlá soda a ocet, s nimiž je možné v domácnosti dělat hotové divy. Dneska si vysvětlíme, jak využívat cukr. I on má praktické použití.

Rafinovaný cukr není jen ke slazení

Cukr je přírodní sladidlo. Vyrábí se z cukrové řepy rafinováním. Může být v hnědé nebo bílé formě, jako práškový cukr, krupicový či kostkový cukr. Vlivem rafinování v něm nezůstávají žádné další živiny, tedy vitamíny nebo minerály. Je ale velmi dobře stravitelný a má velký obsah energie.

V současné době bohužel stojí za epidemií obezity, která trápí země Evropské unie, Českou republiku nevyjímaje. Jeho zvýšená konzumace vede k odčerpávání tělesných zásob vápníku, hořčíku a vitamínu B1. Je proto v zájmu člověka jeho konzumaci omezit.

Zdroj obrázku: Freepik

Cukr využijete v domácnosti

Nemusíte být konzumentem cukru, v domácnosti se ale vyplatí ho mít v zásobě. Má totiž praktické využití například pro odpuzování hmyzu. Vyrobte si vlastní odpuzovač z cukru, jedlé sody nebo kypřicího prášku do pečiva. Nasypete ho tam, kde se otravný hmyz obvykle zdržuje.

Cukr ale také skvěle odstraňuje skvrny z oblečení. Můžete to zkusit a budete překvapeni, jak je účinný. Špinavé místo na oděvu posypete cukrem a necháte působit alespoň jednu hodinu. Pak oblečení vyperete v automatické pračce jako obvykle. Předtím, než ho dáte do bubnu pračky, je třeba cukr z oděvu vytřepat.

Oživí barvy na oblečení

Kromě likvidace nečistot je cukr schopný oživit barvy na oblečení. Do dávkovače pracího prášku dáte asi jednu lžičku cukru do části určené pro máchání. Díky tomu získají oděvy zpět svou zářivou barvu.

Jestliže ale potřebujete oživit černou barvu oblečení, měli byste přímo do bubnu pračky přidat silný nálev z černé kávy nebo černého čaje.

Zdroj: https://homesteady.com/12205024/sugar-stain-removal