arts-and-crafts-1867323_1920

Dárky na poslední chvíli: Jak a co vybrat během okamžiku

Vánoce se nezastavitelným tempem blíží a mnozí z nás si zoufají, že své rezervy nápadů na dárky již vyčerpali. Zimní svátky by měly představovat období pohody, klidu a času stráveného s našimi nejbližšími. Z tradic ale také vychází, že všichni chceme své milované potěšit nějakým hezkým překvapením pod stromečkem. Co dělat, když docházejí nápady?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ujasnit si, pro koho dárek vybíráme

V první řadě je nejdůležitější přizpůsobit výběr tomu, pro koho dárek kupujeme. Je to žena či muž? Starší člověk, či malé dítě? Má-li daná osoba vyplněný čas mnoha koníčky, máte téměř vybráno. Například tatínek, který se zabývá modelářstvím letadel, ocení nový kousek do své sbírky.

Co když má náš blízký vše, co potřebuje?

V dnešní době blahobytu se často stává, že zkrátka nevíme, co si k Vánocům dát. Máme totiž vše, co potřebujeme. A to, co chceme, si můžeme sami koupit během roku. Existuje ovšem několik univerzálních tipů, kterými snad nemůžete nic zkazit:

  • Ponožky a spodní prádlo
  • Šperky a kosmetika pro ženy
  • Dárkový poukaz
  • Dárek vyrobený z lásky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Stále nevíte? Komunikujte

Nejsnazším řešením dané situace je zeptat se, co váš blízký vlastně sám chce. Většina z nás se asi snaží, aby byly dárečky obestřeny určitou dávkou tajemství. Můžeme ale vybočit ze zajetých kolejí a zkusit i opačný postup. Možná pak nakonec zjistíte, že každý člověk má svá skrytá přání, o kterých běžně nemluví. Zároveň bude potěšen i zájmem, který dáte najevo svými dotazy.

Podobný přístup můžete uplatnit i sami u sebe. Zkuste se zamyslet nad tím, co máte rádi, co byste si přáli a vytvořte si seznam přání. Jako děti jsme také psali dopis Ježíškovi. Tento seznam pak můžete dát ostatním a zkrátíte jim zdlouhavé přemýšlení nad dárky. Ušetříte mnoho času, který můžete naplnit společným trávením předsvátečního období. Jen si vzpomeňte, jak rádi jste s maminkou pekli (a ujídali) cukroví, když jste byli malí. Pečte, koukejte na pohádky, smějte se a a hlavně si to hezky užijte!