Dejte lupům konečně sbohem. O krásné vlasy se nejlépe postarají přírodní prostředky

Lupy trápí až 50 % dospělé populace. Svědivá pokožka hlavy, šupiny, mastná ložiska nebo brnění. Že se to týká i vás, ale zbavit se lupů se vám nedaří? Mezi základní příčiny patří suchá kůže, seboroická dermatitida a citlivost na vlasové přípravky. I když existuje spousta volně prodejných produktů určených k léčbě lupů, přírodní prostředky mohou být efektivnější. Zde jsou způsoby, které vám s lupy pomůžou.

Zdroj obrázku: Freepik

Masáž s vitamínem C

Citron není jen skvělým pomocníkem při posilování imunitního systému, ale dokáže být i velmi užitečný v boji proti lupům. Způsob, jakým se používá, je jednoduchý: stačí citron rozkrojit na dvě poloviny a jednou z polovin masírovat pokožku hlavy. Masáž provádějte alespoň 10 minut a opakujte každý den. Masáž zlepšuje stav pokožky a zbavuje ji odumřelých buněk, což výrazně pomáhá v redukci lupů. Můžete také vymačkat šťávu z půlky citronu a masírovat jí hlavu.

Bylinky

Kopřiva je terapeutická a kosmetická rostlina s léčivými (především detoxikačními) účinky. Její listy a kořen se používají i při problémech s lupy. Sehnat ji můžete na každém kroku, jen se vyhněte prašným cestám a místům u silnic. Chcete-li si připravit kopřivový oplach, nalijte vroucí vodu přes čerstvé nebo sušené listy kopřivy (v poměru 1 šálek vody na cca lžíci listů). Až nálev vychladne, oplachujte jím vlasy. Blondýnky by však měly použít pouze sušené listy, aby se vyhnuly nepříjemnému zbarvení vlasů. Podobně jako kopřivu můžete použít i tymián.

Zdroj obrázku: Freepik

Běžné potraviny

Zbavit se lupů vám pomůžou i potraviny, které máte běžně ve spíži či ledničce:

  • Vejce: Z bílků vyšlehejte sníh, přidejte žloutek a důkladně promíchejte. Po umytí vlasů směs vmasírujte do vlasů a pokožky, přikryjte ručníkem a nechte 30 minut působit. Poté umyjte chladnou vodou.
  • Jogurt: Bakterie, které se nacházejí v přírodním jogurtu, obnovují rovnováhu kůže. Jogurtem pokryjte pokožku hlavy, nechte hodinu pod ručníkem a poté umyjte vlažnou vodou.
  • Jablečná šťáva/šťáva z řepy: Smíchejte dvě polévkové lžíce šťávy s šálkem vody a vzniklým roztokem oplachujte vlasy. Následně smyjte vodou.
Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/ways-to-treat-dandruff