Dejte sbohem kocovině. S těmito triky už vás po dalším večírku trápit nebude

Večírky a veselá setkání u sklenky vína nebo tvrdého alkoholu jsou velmi příjemné, následky takových večerů bývají však o něco více hořké a kocovina je jasným nástupcem. Pokud se i vy trápíte každé ráno po večírku neúnosnou bolestí hlavy nebo pocitem na zvracení, máme pro vás skvělé tipy, jak kocovinu rychle a účinně zahnat hned ráno.

Nejzásadnější prevence proti kocovině

Tím nejdůležitějším tipem, který vám doporučí snad každý, je dodržování pitného režimu. Velké množství vody nebo jiného nealkoholického nápoje přirozeně zředí alkohol v krvi a vaše nálada při pití alkoholu bude příjemná, nástup kocoviny však nepřijde. Nejlepší volbou je čistá voda s příměsí citronu, takový nealkoholický nápoj můžete pít během večera při konzumaci alkoholu po celou dobu.

Druhou volbou, jak zamezit nástupu kocoviny, je posilnit se ještě před konzumací alkoholu. Nejlepší potraviny jsou ty, kde najdete větší množství tuku, proto si ještě před večírkem dopřejte dobrou a tučnou večeři. Výbornou volbou jsou variace sýrů s vlašskými ořechy nebo mastné ryby.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvalitní alkohol je známkou úspěchu

Pokud se chcete vyhnout kocovině, pak je vhodné vybrat kvalitní alkoholické nápoje. Dobré a kvalitní víno či dražší volba tvrdého alkoholu natolik nezničí vaše tělo a vy se druhý den po probuzení budete cítit dobře. Důvod je prostý. V levném alkoholu často najdeme směs chemických látek, které obarvují nebo uměle přidávají chuť alkoholu. Tyto chemické látky mají ve větším množství vliv na náš stav ráno po večírku.

Čtvrtou radou, díky které vás kocovina mine, je ředění alkoholu ledem. Dobře vychlazená whisky nebo vodka s kostkami ledu chutná velmi dobře, navíc pomalým rozpouštěním ledu získáváte do těla zředěný alkohol, který opět pomáhá vašemu celkovému vnímání a hlavně se druhý den budete cítit o dost lépe.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bublinky nejsou vhodným nápojem

Pokud je to jen trochu možné, zkuste se vyvarovat většímu množství alkoholu s bublinkami. Malý přípitek ve formě šampaňského nebo perlivého vína je skvělým začátkem každé oslavy, avšak pro větší konzumaci vašemu tělu dobře neudělá. 

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/best-hangover-cures