Dejte sbohem mastné pleti, mnohdy stačí jen změna jídla

Ráno před odchodem do školy či do práce se ještě naposled kouknete do zrcadla a všechno je v naprostém pořádku. Jak je možné, že kolem poledne najednou zjistíte, že vaše pleť se leskne? Co za to může? Vysvětlíme vám příčiny vzniku mastné pokožky a také jak se jí zbavit.

Co je její příčinou?

Mastnota pleti je způsobena zvýšenou produkcí kožního mazu. Spolu s potem, který během dne na pokožce přirozeně vzniká, se vytvoří mastný filtr, který pokryje především tváře a čelo. Zatímco některé ženy s mastnotou pleti bojují již od dětství a není to pro ně žádná novinka, někoho tento problém v určité životní fázi doslova zaskočí. Kůže je indikátorem hormonálních změn v těle, proto se na ní přirozeně projevují takové zásadní události jako jsou například změna antikoncepce, těhotenství nebo přechod.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vaše stravování hraje roli

Nehledě na to, že všichni víme, že bychom se měli stravovat zdravě a taky na to dbáme, mnohdy zapomeneme na takový základ jako je pravidelný pitný režim. Ačkoliv se to může zdát zvláštní, lesklá kůže je ve skutečnosti dehydratovaná kůže. Proto se ujistěte, že pijete dostatek vody v průběhu celého dne. Ideálně si nastavte zlaté pravidlo – každou hodinu vypít jednu sklenici vody.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Správná péče hraje prim

Zapomeňte na čištění pleti hrubou silou. Tím jen dráždíte svou pleť a zaděláváte si na pořádný problém. Místo toho raději následujte rady, které vám v boji s mastnotou opravdu pomohou:

  • Začněte s peelingem, po jeho použití zažijete pravý pocit svěžesti.
  • Zvolte vhodný přípravek obsahující kyselinu salicylovou nebo čistící jíl.
  • Alespoň jednou týdně si dopřejte relaxaci v podobě čistící masky.
  • Pro odlíčení zvolte bezalkoholové tonikum nebo třeba Tea Tree Oil.

Nakonec už jen stačí, zvolit správné líčení. S tím vám může pomoci vaše kosmetička, nebo můžete zaimprovizovat i vy samy doma. Přitom určitě nezapomeňte na matující základ, který zajistí, že váš make-up vydrží déle i během náročného dne.