Hands Gloves Hold Plunger Toilet Closeup

Dejte vodnímu kameni v toaletě provždy sbohem. Stačí zajít do kuchyně a otevřít spíž

Čistý záchod je základem uklizené koupelny a také domácnosti. Není ale vždy jednoduché ho vyčistit správně, protože toaleta může být plná různých bakterií, které nebudou vypadat dobře. Navíc se často objevuje i vodní kámen, zvlášť v případech, kdy dlouho toaletu nečistíte. 

V toaletě se skrývá mnoho virů a bakterií 

Kuchyň sice bývá velmi špinavým místem, ale nic se nevyrovná koupelně. Tady trávíte spoustu času, a proto je potřeba udržovat ji v čistotě. Nejen toaleta, ale také vana nebo umyvadlo jsou místy, kde se postupně může usadit vodní kámen, který je velmi těžké odstranit. Pomoci mohou kvalitní prostředky z drogerie nebo můžete použít domácí metody, které jsou levnější a účinnější. 

Vodní kámen je problémem, který trápí hlavně domácnosti s tvrdou vodou. Pokud ho ale delší dobu neodstraňujete, objeví se všude. Poté už je těžké se ho zbavit, často musíte sáhnout po chemických prostředcích, které jsou agresivní a nejsou vhodné do uzavřených prostor. Jestli se rozhodnete pro domácí metody, tak můžete využít prostředky, které máte v kuchyni.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete jedlou sodu nebo kyselinu citronovou

Použití jedlé sody a kyseliny citronové je tím nejjednodušším, pokud se chcete vodního kamene zbavit. Připravte si sklenici, do ní nasypte jedlou sodu a trochu kyseliny citronové. Promíchejte a nalijte směs do záchodu. Můžete tak vyčistit nejen prkénko, ale také záchodovou mísu. Jedlou sodu můžete ale smíchat také s octem. 

Můžete kombinovat jedlou sodu s octem, který nejen čistí, ale také dezinfikuje. Zabijete tak bakterie v koupelně a zbavíte se nepříjemného zápachu. Navíc tuto směs můžete použít také do samotných odpadů, abyste se zbavili zápachu a odpad vyčistili. Používejte hlavně na místa, kde je hodně vodního kamene. Při pravidelném používání budete mít koupelnu čistou. Ocet má dezinfekční vlastnosti, kyselina citronová koupelnu příjemně provoní. Navíc tyto prostředky nejsou drahé a můžete je mít doma kdykoliv k dispozici.

Zdroj: https://blog.fantasticcleaners.com/remove-limescale-from-toilet/