Poprsi3

Dekolt a poprsí je chloubou každé ženy. O jejich pevnost a krásu je třeba pečovat

Ňadra a dekolt jsou chloubou ženského těla. Jako takové však často vedou k mnoha starostem a komplexům. Zatímco tvar a velikost prsou je (mimo chirurgické zásahy) mimo naši kontrolu, pevnost a plnost prsou můžeme zcela ovlivnit cvičením a výběrem správného spodního prádla a řádnou péčí, která by se ani v tomto ohledu neměla podceňovat.

Padnoucí spodní prádlo

Správné spodní prádlo je klíčem k pěkně vypadajícímu dekoltu i k pohodlí a prevenci zdravotních problémů. Je třeba dát pozor, abyste během nošení či po odložení podprsenky necítili žádné nepříjemné, až bolestivé otlaky od kostic či ramínek a aby vám prsa nepřetékala ven z košíčků. Naopak by neměly kostice ani košíčky odstávat či se nacházet příliš nízko pod prsy.

Zdroj obrázku: Freepik

Cvičením k pevnosti

Nejméně oblíbené, avšak nejúčinnější cvičení pro zpevnění prsou jsou obyčejné kliky. Nikdo je nemá rád, ale lepší výsledky si nelze představit. Dalším vhodným cvikem je rozpažování vleže s činkami. Lehnete si na záda s pokrčenými koleny, ruce zdvihnete nad sebe před hrudník a pomalu je spouštíte k zemi až do rozpažení. Pak se pomalým pohybem vrátíte do výchozí pozice a pohyb opakujte. Pokud nemáte doma činky, nahraďte je např. plastovými lahvemi s vodou.

Správná hydratace

Pro zdraví pokožky (nejen) prsou a dekoltu je zapotřebí dostatečná hydratace, a tedy dodržování pitného režimu. Buňky lidského těla potřebují vodu pro udržení pevnosti a elasticity. Díky tomu budete vypadat mladší a navíc se vám bude i lépe myslet a nebudete se cítit tak brzy unavení.

Zdroj obrázku: Freepik

Peeling prsou a dekoltu

Pravidelné odlupování odumřelých buněk pokožky je klíčem k hladké, jemné a pružné pokožce. Mimoto tato péče podpoří i krevní oběh a lepší látkovou výměnu, což opět přispěje k pevnosti tkání. Je třeba však dbát na výběr jemného peelingu, který nenapáchá víc škody než užitku. To poznáte tak, že po aplikaci necítíte žádné řezání, svědění či pálení. Péči provádějte krouživými pohyby na vlhké pokožce po dobu kolem 5 minut jednou za 7 dní.

Jemný kávový peeling

  • 4 lžíce mleté kávy,
  • 2 lžíce olivového oleje,
  • 1 lžička skořice,
  • 2 lžíce medu,
  • 50 ml horké vody.

Všechny přísady smíchejte dohromady a vytvořte hustou pastu. Tu aplikujte na pokožku a jemnými krouživými pohyby masírujte kůži prsou, dekoltu, ramen a krku. Poté směs i s obroušenou kůži opláchněte proudem vlažné vody, osušte jemným ručníkem a na závěr ošetřete hydratačním pečujícím krémem s obsahem přírodních olejů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/decolletage