Dekorace, které promění vaši koupelnu v oázu klidu

Po náročném a dlouhém dni si rádi odpočineme v horké vaně. Aby i vaše koupelna byla tím pravým místem pro chvíle relaxu a pohody, je potřeba si místnost vybavit drobnými detaily, které dokážou zázraky. Podívejte se, jaké dekorace změní vaši koupelnu k nepoznání.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rostliny do koupelny rozhodně patří

Po dlouhé roky nebylo moderní zakomponovat do koupelnového interiéru květiny nebo jiné rostliny. Možná se bojíte, že vlhké prostředí rostlinám nebude svědčit. Využijte toho a zařaďte do své koupelny typy rostlin, které si v klasickém interiéru nemůžete dovolit. Zelená barva zútulní a uklidní celý styl koupelny a zpříjemní každou minutu, kterou v koupelně strávíte. Mezi vhodné koupelnové rostliny patří zejména:

  • kapradina a žebrovice
  • palmovité rostliny
  • lopatkovec a dračinec

U rostlin vhodných do koupelen se díky vlhkému prostředí nemusíte o květiny tolik starat. Jejich typická údržba rosením listů vám odpadá díky vysoké vzdušné vlhkosti. Navíc například kapradiny nepotřebují ani velké množství světla, a tak ji nemusíte usadit přímo k oknu. Jediné, na co je potřeba u koupelnových rostlin dbát, je dostatečná vlhkost substrátu v květníku.

Dřevěné dekorace dodají pocit klidu

Přírodní prvky připomínají chvíle strávené v lese či na dovolené, a tak v nás přirozeně vzbuzují pocit klidu a pohody. Zároveň skvělým doplňkem bude například dřevěný žebřík pro odkládání ručníků. Dózy z bambusu pro odložení šperků nebo odličovacích tamponů dodají umyvadlové desce malý, dekorativní detail.

I menší a zdánlivě nepotřebné dekorace mohou navodit příjemnou atmosféru v celé koupelně. Umístěte k vaně větší kameny nebo sošku Buddhy, za svitu tlumeného světla bude taková dekorace vypadat dokonale.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pro dokonalou atmosféru už stačí jen svíčky

Malý detail, který ale dokáže vykouzlit ty nejpříjemnější chvilky? Vhoďte do vaší koupele vonnou sůl a doplňte její vůni ještě zapálenou vonnou tyčinkou. Vůně je totiž jedním ze smyslů, který dokáže navodit příjemnou atmosféru. Pokud k vůni přidáte i vizuální krásu v podobě tlumeného světla zapálených svíček kolem vany, bude váš čas relaxu hned na vyšší úrovni. Navíc svíčky dodají koupelně na romantice, kterou si po tak těžkém dni rozhodně zasloužíte.